Зеленський очікує предметної зустрічі з Путіним, щоб домовитися про обмін полоненими
"Не вистачає часу думати про нього (про Путіна. – "ГОРДОН"). Нехай його країна і він не ображаються. Мене більше цікавить, чи можемо ми предметно зустрітися. Не декларативно, як робить це він із деякими країнами, а дійсно зустрітися більш предметно, ніж це було на першій зустрічі в нормандському форматі", – сказав він.
Зеленський вважає, що Росія сьогодні не хоче і не бачить сенсу вирішувати питання про закінчення війни на Донбасі.
"Якщо буде зустріч у нормандському форматі – ми працюємо над цією зустріччю – то буде повернення якоїсь кількості людей. Я не вірю в "усіх на всіх". Усе, про що ми домовляємося, вони ніколи стовідсотково не роблять, Росія цього не робить. Але якщо буде зустріч – буде якийсь результат. А результат – 100 людей, 50, дві людини, та скільки буде", – підкреслив він.
Контекст:
Путін і Зеленський зустрічалися особисто лише раз – у грудні 2019 року в Парижі на саміті лідерів країн нормандського формату.
20 квітня 2021 року Зеленський запропонував Путіну зустрітися "в будь-якій точці Донбасу, де йде війна". Путін відповів за два дні і запропонував зустрітися в Москві. Глава Кремля заявив, що готовий до перемовин про двосторонні відносини. Для "обговорення проблем Донбасу" керівництво України має зустрічатися з ватажками "ЛНР" і "ДНР", а "вже потім обговорювати їх із представниками третіх країн", сказав він.
Представники української делегації у тристоронній контактній групі з урегулювання конфлікту на Донбасі вважають, що президенту України не варто їхати на перемовини в Москву. До Києва запрошувати Путіна некоректно, заявляв глава Офісу президента Андрій Єрмак.
В інтерв'ю італійській газеті La Repubblica, яке вийшло 27 квітня, Зеленський сказав, що його зустріч із Путіним могла б відбутися у Ватикані. "Це дійсно ідеальне місце для діалогу про мир", – переконаний президент України. Перед цим Зеленський говорив, що його "турбує не місце проведення, а зміст зустрічі".
21 травня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявляв, що Зеленський не зустрічатиметься з Путіним, якщо на цій зустрічі не буде тем окупованих Криму і Донбасу.
30 червня Путін говорив, що поки не бачить сенсу у зустрічі із Зеленським, оскільки "головні питання життєдіяльності України вирішують не в Києві, а у Вашингтоні, почасти – у Берліні та Парижі".
Зеленський, реагуючи на заяву Путіна, назвав слова глави Кремля "пропагандистською мантрою, яка розрахована на внутрішнього споживача в самій Росії".