Зеленський підписав закон про процедуру конфіскації активів росіян
В Офісі президента зазначили, що закон установлює новий вид санкцій через стягнення в дохід держави активів, які належать фізичній чи юридичній особі, а також активів, якими вона може прямо чи опосередковано розпоряджатися.
"Процедура виявлення та конфіскації активів підсанкційних осіб, які в той чи інший спосіб підтримують агресію окупантів проти України, дасть змогу швидко та ефективно поповнювати український бюджет за рахунок ворогів. Закон передбачає чітку інструкцію для органів, відповідальних за цей процес. Сподіваюся на продуктивну взаємодію всіх його учасників", – заявив президент.
Закон визначає, що відповідальним за пошук активів і звернення до суду буде Міністерство юстиції. Адміністративне судочинство у справах щодо застосування санкцій через стягнення активів здійснюватиме Вищий антикорупційний суд.
Контекст:
Рада ухвалила цей закон 21 квітня. Нормативний акт спрощує процедуру конфіскації активів підсанкційних росіян і їхніх спільників і може допомогти у конфіскації активів голови політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука на користь України, повідомляли у "Слузі народу".
Зеленський ветував цей закон 5 травня. В Офісі президента пояснювали, що ухвалений Радою у квітні нормативний акт містив положення, які суперечать Конституції України (у ньому не було чітких критеріїв, за якими на людину чи компанію може поширюватися дія санкцій), а також наділяв Національне агентство з питань запобігання корупції новими повноваженнями, що виходять за межі компетенції НАЗК.
12 травня парламент підтримав закон із пропозиціями президента.