Зеленський підписав закон про реформу "Укроборонпрому"
Як зазначають на сайті парламенту, закон повернуто з підписом від президента 1 жовтня.
Директор держконцерну Юрій Гусєв повідомив у Facebook, що ухвалення закону дасть змогу "посилити обороноздатність України, структурно перезавантажити 118 розрізнених підприємств "Укроборонпрому", 21 із яких знаходиться на тимчасово окупованих територіях".
Окрім того, можна буде "запровадити сучасні підходи корпоративного управління, які убезпечать їх від корупційних ризиків, конфлікту інтересів і прямого політичного впливу".
Гусєв додав, що закон дасть змогу "створювати спільні підприємства з вітчизняними та іноземними партнерами, здійснювати трансфер технологій, а також залучати прямі (у тому числі іноземні) інвестиції з метою виготовлення сучасних зразків озброєння та військової техніки передусім для потреб Збройних сил України".
Контекст:
Гусєв підписав наказ про початок корпоратизації концерну у грудні 2020 року. Реформа "Укроборонпрому" передбачає, що галузеві бізнес-одиниці концерну у формі акціонерних товариств буде об'єднано за напрямами: авіаремонтний, бронетехніки, радарних систем, морських систем, високоточного озброєння, боєприпасів і спецхімії.
Створення холдингової компанії має бути завершено 2021 року.
За ухвалення законопроєкту про реформу "Укроборонпрому" 13 липня проголосувало 256 парламентаріїв. Його рекомендував ухвалити профільний комітет Ради.
Народні депутати від фракції "Батьківщина" зареєстрували в Раді три проєкти постанов про скасування рішення парламенту від 13 липня. Рада їх відхилила 20 липня, розблокувавши підписання закону про реформу "Укроборонпрому".
Відповідний закон буде визначати особливості правового, економічного та організаційного регулювання перетворення державного концерну "Укроборонпром" на акціонерне товариство.
Державні підприємства концерну буде перетворено на господарські товариства. Єдиним власником залишиться держава в особі Кабінету Міністрів, уточнювала пресслужба "Укроборонпрому".