Рада розблокувала підписання закону про реформу "Укроборонпрому"

Три проєкти постанов про скасування закону про реформу "Укроборонпрому" зареєстрували нардепи від фракції "Батьківщина"
Фото: Андрей Нестеренко / rada.gov.ua
Верховна Рада України відхилила три проєкти постанов про скасування рішення парламенту від 13 липня про ухвалення закону про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу (ОПК) державної форми власності (законопроєкт №3822). Про це передає кореспондент видання "ГОРДОН".

Три документи в Раді зареєстрували народні депутати від фракції "Батьківщина".

За відповідні проєкти постанов №3822-п, №3822-п1 і №3822-п2 на позачерговому засіданні парламенту 20 липня проголосувало 33, 31 і 34 народні депутати за необхідної підтримки 226-ти нардепів.

Підписання закону про реформу "Укроборонпрому" було заблоковано, поки проєкту постанови про скасування його ухвалення не було розглянуто у парламенті.

Контекст:

Директор держконцерну Юрій Гусєв підписав наказ про початок корпоратизації концерну у грудні 2020 року. Реформа "Укроборонпрому" передбачає, що галузеві бізнес-одиниці концерну у формі акціонерних товариств буде об'єднано за напрямами: авіаремонтне, бронетехніки, радарних систем, морських систем, високоточного озброєння, боєприпасів і спецхімії.

Створення холдингової компанії має бути завершено 2021 року.

За ухвалення законопроєкту про реформу "Укроборонпрому" 13 липня проголосувало 256 парламентаріїв. Його рекомендував ухвалити профільний комітет Ради.

Відповідний закон у разі набуття чинності визначатиме особливості правового, економічного та організаційного регулювання перетворення державного концерну "Укроборонпром" на акціонерне товариство.

Державні підприємства концерну буде перетворено на господарські товариства. Єдиним власником залишиться держава в особі Кабінету Міністрів, уточнювала пресслужба "Укроборонпрому".

Водночас новостворені товариства зможуть залучати прямі (зокрема іноземні) інвестиції з метою виготовлення сучасних зразків озброєння і військової техніки, передусім для потреб Збройних сил України.