Зеленський підписав закон, який обмежує розмір відсотків за кредитами для внутрішньо переміщених осіб

Зеленський підписав закон 5 серпня
Фото: president.gov.ua
Президент України Володимир Зеленський 5 серпня підписав закон, що звільняє внутрішньо переміщених осіб від негативних наслідків невиконання зобов'язань за кредитними договорами та договорами позики №1646-ІХ, ухвалений Верховною Радою 14 липня. Про це повідомила пресслужба глави держави.

"Цей документ сприятиме захисту осіб, постраждалих від збройної агресії Російської Федерації на сході України та від тимчасової окупації АР Крим. Закон передбачає, що загальна сума процентів за кредитним договором або договором позики внутрішньо переміщеної особи не може перевищувати суми відсотків, нарахованої протягом терміну, на який надавався кредит (позика), за мінімальною ставкою, визначеною договором", – зазначили в релізі.

Закон звільняє переселенців від виплати штрафу в разі неналежного виконання зобов'язань за кредитним договором.

"Кредитор зобов'язаний здійснити перерахунок заборгованості за кредитом упродовж семи днів після письмового звернення від ВПО. Відступлення права вимоги за кредитним договором позичальника з числа внутрішньо переміщених осіб без його згоди забороняється. Відповідальність за невиконання або неналежне виконання внутрішньо переміщеною особою кредитних зобов'язань покладається на Російську Федерацію як на державу-окупанта відповідно до норм і принципів міжнародного права", – уточнили у пресслужбі.

Положення документа стосуються кредитних договорів і договорів позики, укладених до 20 лютого 2014 року з ВПО з АР Крим та Севастополя і до 14 квітня 2014 року – для договорів із ВПО з окупованих територій Донецької та Луганської областей, а також території проведення АТО/ООС.

Закон набуде чинності за місяць з дня його опублікування.

Контекст:

2014 року, одразу після анексії Криму, Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти та докази.

В Україні на 6 липня 2021 року було взято на облік 1,4 млн ВПО, повідомило Міністерства соцполітики.

Заступниця міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Інна Голованчук у листопаді минулого року повідомляла, що приблизно половина українців, офіційно зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи, насправді живе на окупованій території. Заступниця міністра уточнювала, що реально на підконтрольну українській владі територію виїхало та проживає приблизно 700–800 тис. людей.