Зеленський поговорив телефоном із Макроном, обговорювали зокрема розвиток ситуації на фронті у травні – червні
Пресслужба українського президента зазначила, що розмова була змістовною і відбувалася в межах постійного діалогу.
"Зеленський подякував за всебічну та дієву підтримку України з боку Франції в умовах триваючої повномасштабної російської агресії. Президент України детально поінформував про ситуацію на фронті та перспективи її розвитку у травні – червні. Окремо глава держави акцентував увагу на першочергових потребах українських сил оборони", – ідеться в повідомленні.
В ОП розповіли, що під час розмови двох президентів "було висловлено вдячність за вже надану Францією оборонну допомогу та домовлено про додаткові рішення, що посилять потенціал України на полі бою".
"Швидкість і конкретність реагування – це дуже важливо, це те, що значно посилює наші можливості. Цінуємо підтвердження Францією надання нашим Збройним силам потужного бронетанкового пакету", – наголосив Зеленський.
Під час розмови особливу увагу приділили підготовці до саміту НАТО, який відбудеться в липні у Вільнюсі і "на якому мають бути ухвалені сильні і конкретні рішення щодо гарантій безпеки" для України "та започатковано процедуру запрошення України до НАТО".
"Співрозмовники обговорили взаємодію в роботі з іншими міжнародними партнерами щодо консолідації їхньої підтримки української формули миру. Лідери України та Франції скоординували позиції напередодні важливих міжнародних заходів та узгодили наступні конкретні кроки у межах двостороннього діалогу", – пояснили в ОП.
Зеленський згадав про розмову з Макроном і у відеозверненні за підсумками 30 квітня.
"Я вдячний Франції й Еммануелю особисто за підтримку нашої держави, наших людей. Зараз, у цій розмові, пан президент підтвердив для України постачання саме того, про що я звертався у минулій розмові. Швидкість та конкретність реагування – це дуже важливо, це те, що значно посилює наші можливості. Дякую за цей збройний пакет", – сказав він.
Контекст:
Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну в лютому 2022 року Макрона критикували за заклики "зберегти обличчя" президенту РФ Володимирові Путіну або подумати про надання РФ гарантій безпеки в обмін на мирні переговори.
Зеленський 8 лютого 2023 року наголошував на тому, що його французький колега за час повномасштабної війни змінився. "Адже саме він відчинив двері танковим постачанням. Він також підтримав кандидатуру України в ЄС. Думаю, це був справжній сигнал", – говорив український президент.
Востаннє Зеленський розмовляв із Макроном 15 квітня.
18 квітня агентство Bloomberg заявило, що Макрон звернувся до Китаю із планом, який, на його думку, може привести до переговорів між Україною та країною-агресором Росією.