Зеленський попросив Стефанчука розглянути варіанти позбавлення депутатів, обраних від ОПЗЖ, мандатів
1 грудня Зеленський наголосив, що питання про позбавлення мандата нардепів ОПЗЖ може вирішити український парламент.
"Враховуючи зазначене, я звернувся до голови Верховної Ради України Стефанчука з проханням опрацювати викладені в електронній петиції пропозиції та поінформувати про результати розгляду автора звернення", – додав глава держави.
Петицію зареєстрував народний депутат від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко.
"Представники ОПЗЖ ще до початку повномасштабного вторгнення активно пропагували "русский мир", неодноразово відвідували Москву і зустрічалися з представниками російської влади. Після наступу Росії представники ОПЗЖ або втекли за кордон, або ніяк не проявляли себе у допомозі Україні", – зазначив він.
За інформацією Гончаренка, дев'ять депутатів, обраних від ОПЗЖ, після повномасштабного вторгнення Росії в Україну жодного разу не відвідали парламент, це Олег Волошин, Юрій Солод, Тарас Козак, Наталія Королевська, Ренат Кузьмін, Вадим Столар, Федір Христенко, Андрій Деркач і Віктор Медведчук.
Контекст:
19 березня Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про припинення діяльності низки політичних партій, пов'язаних із Росією.
14 квітня РНБО зупинила діяльність партії та фракції ОПЗЖ у Раді. Після цього в ОПЗЖ також заявили про зупинення своєї діяльності в Україні через те, що політсилу "будували як партію миру, але миру зараз немає".
12 травня фракція ОПЗЖ офіційно припинила існування у Верховній Раді. Нардепи від ОПЗЖ створили свою депутатську групу "Платформа за життя та мир".
20 червня Восьмий апеляційний адмінсуд у Львові задовольнив позов Мін'юсту і заборонив партію "Опозиційна платформа – За життя". ОПЗЖ оскаржила це рішення. 15 вересня Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду відхилив апеляцію ОПЗЖ і в такий спосіб остаточно заборонив її діяльність в Україні.
До початку повномасштабного вторгнення Росії до фракції ОПЗЖ входило 43 депутати, нагадала "Українська правда" (зараз ці дані із сайта парламенту прибрали). Частина депутатів після 24 лютого вийшла з фракції, кількох депутатів, обраних до парламенту від цієї партії, після початку повномасштабного вторгнення вже позбавили мандатів: Іллю Киву і Юлію Льовочкіну – після подання ними відповідних заяв, Вадима Рабіновича – після позбавлення його українського громадянства. Наразі до групи "Платформа за життя і мир", як повідомляють на сайті Ради, входить 25 депутатів.