Зеленський повідомив, що "на самому початку" був готовий поїхати на Близький Схід, зазначивши, що війна в регіоні впливає на допомогу Україні

Зеленський про плани візиту на Близький Схід: Це був мій прямий сигнал колегам за кордоном
Фото: president.gov.ua

Війна на Близькому Сході погано впливає на допомогу Україні, яка в лютому минулого року зазнала повномасштабної російської агресії. Про це 19 грудня на пресконференції в Києві, відеозапис якої опубліковано у Facebook Офісу президента, заявив глава Української держави Володимир Зеленський.

"Війна на Близькому Сході, як будь-яка трагедія і виклик сьогодні в Європі або на тому чи іншому континенті, за якими стоїть присутність або той чи інший вплив РФ, має вплив на допомогу Україні. Близький Схід – не виняток, і це факт, – наголосив президент. – І розфокусування уваги, я про це говорив, це не нова інформація, розфокус допомоги світу, розфокус консолідації навколо України, підтримки на різних міжнародних майданчиках, розфокус теми України в інформпросторі за кордоном".

За словами Зеленського, усе це "комплексно і дуже погано впливає на стійкість України" та на допомогу Києву. Він додав, що країна-агресор РФ не досягла успіху на полі бою, але "досягла на дипломатичному полі саме в цьому треку".

"Що стосується моєї поїздки на Близький Схід і в цілому в регіон. Я був готовий на самому початку, і це факт. І це був мій прямий сигнал колегам за кордоном. Напевно, у них були інші пріоритети. Я не можу дуже сильно гратися з графіком і з пріоритетами своїми, бо я керую державою у війні", – резюмував Зеленський.

Зеленський, коментуючи напад бойовиків ХАМАС, заявляв, що право Ізраїлю на захист не підлягає сумніву.

Про те, що український президент хотів відвідати Ізраїль із візитом солідарностіYnet повідомляло 11 жовтня. 3 листопада ізраїльський телеканал N12 із посиланням на дипломатичні джерела заявив, що Зеленський може прибути в Ізраїль 6-го або 7 листопада. Але 5 листопада The Times of Israel із посиланням на українського дипломата поінформувало, що поїздку Зеленського в Ізраїль можуть скасувати через витік інформації про візит. Президент, коментуючи можливий візит до Ізраїлю, сказав 5 листопада, що він залежить від "багатьох речей". Поки Зеленський не відвідував Ізраїлю.

Контекст:

7 жовтня бойовики ХАМАС здійснили масований ракетний обстріл південних і центральних районів Ізраїлю та вторглися на територію країни. За даними МЗС Ізраїлю станом на 10 листопада, бойовики вбили майже 1,2 тис. ізраїльтян, ще приблизно 240 захопили в заручники.

Ізраїль у відповідь розпочав контртерористичну операцію і станом на початок листопада повністю оточив Газу. Влада Ізраїлю заявляла, що бойові дії триватимуть до повного знищення угруповання ХАМАС. 27 жовтня Ізраїль розпочав наземну операцію в секторі Гази.

Уранці 24 листопада почалося перемир'я між Ізраїлем і ХАМАС. Припинення вогню мало тривати чотири дні, але його продовжили і воно тривало тиждень. Угода передбачала звільнення бойовиками 50 ізраїльських жінок і дітей в обмін на 150 засуджених за терористичні злочини палестинських ув'язнених. За підсумками кількох обмінів звільнили 110 заручників, зазначив 2 грудня глава міноборони Ізраїлю Йоав Галант, його цитує The Times of Israel.

1 грудня армія Ізраїлю звинуватила ХАМАС у порушенні перемир'я й відновила бойові дії в Газі. Зокрема, воєнну операцію ЦАХАЛ розширив на всю територію сектору Гази.