Зеленський прибув на саміт "коаліції охочих" у Парижі
Президент України Володимир Зеленський уранці 27 березня приїхав на саміт лідерів країн "коаліції охочих" у Парижі (Франція). Про це повідомляє "Суспільне".
Його зустрів президент Франції Еммануель Макрон. Зеленський не давав коментарів журналістам.
"Суспільне" зазначає, що на саміт уже приїхали президенти Фінляндії Александер Стубб і Литви Гітанас Науседа, прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес, голова Європейської ради Антоніу Кошта. У саміті також візьмуть участь лідери Німеччини, Італії, Польщі, Данії, Нідерландів, Латвії й інші.
Sky News публікує фото прибуття європейських лідерів до Єлисейського палацу. За інформацією британського каналу, перед спільною зустріччю Зеленський і Макрон провели переговори з прем'єр-міністром Великобританії Кіром Стармером.
25 березня Зеленський говорив, що на зустрічі в Парижі будуть лідери, які готові дати гарантії безпеки Україні і які ще вагаються.
"Наше завдання – вийти з результатом розуміння, хто в нас є і хто готовий імплементувати [домовленості] щодо гарантій безпеки щодо саме направлення контингенту", – вказував президент.
Контекст:
2 березня Стармер заявив, що Великобританія, Франція й Україна разом працюватимуть над мирною угодою, яку можуть презентувати США. Країни, які зобов'язалися спільно працювати над цією угодою, сформували "коаліцію охочих", пояснює Sky News. У межах цієї ініціативи в Україну можуть скерувати війська з низки європейських країн і країн НАТО як миротворців, щоб утримати Кремль від переозброєння й повторного нападу в майбутньому.
15 березня Стармер провів відеозустріч, у якій узяли участь лідери низки країн, а також НАТО і ЄС. The Times зазначає, що приблизно 35 країн на зустрічі погодилися надати зброю, логістичну й розвідувальну підтримку потенційній миротворчій місії. Великобританія готова скерувати в Україну 10 тис. військових як миротворців, пише The Times із посиланням на високопоставлені джерела.
20 березня в Лондоні мала відбутися закрита зустріч, на якій планували обговорити логістичні питання: наприклад, де розмістити літаки Typhoon, як їх заправляти й обслуговувати і як вони взаємодіятимуть із ресурсами, які нададуть інші союзники, заявив у коментарі BBC міністр збройних сил Великобританії Люк Поллард.
Того самого дня Bloomberg писало, що приблизно 30 країн запропонували надати миротворчій коаліції військових, літаки, кораблі, розвідувальні дані або фінансування. Окрім європейських країн, в обговоренні взяли участь Канада, Австралія, Нова Зеландія і Японія.
24 березня керівники Генеральних штабів і родів військ Великобританії та Франції зустрілися в Лондоні для обговорення зусиль "коаліції охочих" щодо підтримки майбутньої безпеки України.