Зеленський привітав Нетаньяху зі створенням нового уряду Ізраїлю й заявив про готовність до тісної співпраці для "перемоги над силами зла"
Відповідний пост глава Української держави написав у Twitter 29 грудня.
"Бажаю успіхів на шляху до добробуту й безпеки Ізраїлю, підтверджую готовність України до тісної співпраці для посилення наших зв'язків і протистояння спільним викликам, процвітання й перемоги над силами зла", – наголосив Зеленський.
Нетаньяху 29 грудня склав присягу, його офіційно призначили прем'єр-міністром Ізраїлю на шостий строк.
Під час голосування у Кнесеті 63 депутати зі 120 висловилися за довіру новому, 37-му кабміну Ізраїлю на чолі з Нетаньяху, 54 проголосували проти.
Виступаючи в парламенті перед складанням присяги, Нетаньяху назвав три пріоритети для уряду: припинення ядерної програми Ірану, розвиток державної інфраструктури з акцентом на поєднання так званої периферії із центром країни, а також відновлення внутрішньої безпеки та управління в Ізраїлі.
До урядової коаліції (контролює 64 зі 120 місць у Кнесеті), окрім партії "Лікуд", увійшли ультраправі й ультраортодоксальні партії – "Релігійний сіонізм", "Шас", "Яхадут га-Тора", "Оцма Єхудит" і "Ноам".
Контекст:
Нетаньяху очолював уряд Ізраїлю двічі – із 1996-го до 1999 року й із 2009-го до 2021 року, обіймаючи цю посаду найдовше в історії країни – протягом 15 років і трьох місяців.
У листопаді на виборах до Кнесету (парламенту) Ізраїлю 25-го скликання найбільшу підтримку дістала партія "Лікуд" Нетаньяху. Лапід привітав Нетаньяху з перемогою ще до оголошення остаточних результатів голосування.
У жовтні 2022 року Нетаньяху заявляв, що виступає проти того, щоб передавати Україні ізраїльську зброю, тому що вона "може опинитися в руках ворогів єврейської держави". За його словами, нинішня політика Ізраїлю щодо війни в Україні є "розсудливою" і передбачає приймання біженців і надання гуманітарної допомоги. За кілька днів Нетаньяху заявив, що готовий розглянути питання щодо надання Україні зброї в разі, якщо він знову вступить на посаду глави уряду.