Зеленський призначив главу місії України при НАТО
Україна не мала свого посла при НАТО більше ніж рік.
Галібаренко на дипломатичній службі перебуває з 2000 року. Працювала на посадах аташе і третього секретаря кабінету міністра закордонних справ України, третього і другого секретаря представництва України при ЄС. З березня 2014 року обіймала посаду першої заступниці міністра закордонних справ.
Її призначили амбасадоркою України у Великобританії в серпні 2015 року, на цій посаді вона була до липня 2020 року, коли її замінив Вадим Пристайко.
Про ймовірне призначення Галібаренко главою місії України при НАТО в лютому писало видання ZN.UA.
Контекст:
Україна активізувала співпрацю з НАТО у 2014 році на тлі окупації Криму Росією і збройного конфлікту на Донбасі. Наприкінці 2014 року Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики "позаблоковості". Відповідно до Воєнної доктрини України, ухваленої 2015 року, поглиблення співпраці з НАТО є пріоритетним завданням.
Курс на членство в Євросоюз і НАТО закріплено в Конституції України.
У 2018 році НАТО визнав за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі, у 2020-му Україна набула статусу партнера розширених можливостей.
14 червня 2021 року у Брюсселі відбувся саміт НАТО, в підсумковому комюніке якого зазначено, що Альянс підтримує входження України в НАТО.
Президент США Джо Байден заявляв, що російська агресія не стане перешкодою для вступу України в НАТО. Водночас на запитання, чи отримає Україна план дій для членства в НАТО, він сказав, що "це ще треба побачити" і спочатку Україна має викорінити корупцію.