США, Євросоюз і НАТО звинуватили Китай у масштабній кібератаці на сервери Microsoft Exchange

Microsoft у березні повідомляла про атаку на поштовий сервер Exchange Server
Фото: ЕРА

Сполучені Штати звинуватили Китай у скоєнні кібератак через сервіс Microsoft Exchange Server. Про це вказано в заяві держсекретаря США Ентоні Блінкена від 19 липня.

Хакери, пов'язані з міністерством державної безпеки КНР, скористалися вразливістю серверів та атакували "тисячі комп'ютерів і мереж" приватного сектору, ідеться в документі.

Блінкен указав на відповідальність Китаю за "безвідповідальну, підривну і дестабілізувальну поведінку в кіберпросторі".

"Ці хакери коштують урядам і підприємствам мільярди доларів у вигляді вкраденої інтелектуальної власності, викупів і зусиль із посилення кібербезпеки", – зауважив глава Держдепу.

Пов'язані з владою КНР хакери здійснили атаки за завданням держави і заради власної фінансової вигоди, уточнили у відомстві.

Європейська рада у Брюсселі приєдналася до звинувачень Держдепартаменту США. У заяві Верховного представника Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля, опублікованій 19 липня, указано про "зловмисну кіберактивність" Китаю, яка "суттєво вплинула на економіку, безпеку, демократію і суспільство Євросоюзу".

"Злам сервера Microsoft Exchange підірвав безпеку і цілісність тисяч комп'ютерів і мереж по всьому світу, зокрема в державах – членах і установах ЄС. [...] Ці дії можуть бути пов'язані з хакерськими групами Advanced Persistent Threat 40 і Advanced Persistent Threat 31", – ідеться в тексті.

Північноатлантичний альянс засудив кібератаку і висловив солідарність із постраждалими. Такі шкідливі дії підривають безпеку, довіру і стабільність у кіберпросторі, заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг. Альянс приєднується до позиції США та інших країн, які поклали на Китай відповідальність за кібератаку через сервер Microsoft Exchange.

Контекст:

Microsoft у березні повідомляла про атаку на поштовий сервер Exchange Server. За її даними, до зламу причетні хакери з угруповання Hafnium, пов'язані з урядом Китаю. У КНР відкинули ці звинувачення. Представник міністерства закордонних справ Китаю сказав, що країна "твердо протистоїть і бореться з кібератаками", а такі звинувачення є "дуже чутливим політичним питанням".

Держдепартамент США пообіцяв платити до $10 млн за інформацію, яка допоможе встановити особу або місцеперебування хакерів, які діють за вказівкою іноземного уряду.

Агентство Bloomberg із посиланням на колишнього високопоставленого американського чиновника писало, що хакери, підтримувані урядом Китаю, зламали понад 60 тис. організацій по всьому світу.