Зеленський про Лукашенка та ядерне сховище: Він уже не вирішує, яка зброя перебуває на його території

Лукашенко втрачає суб'єктність, попросивши (за версією Путіна) розмістити на території Білорусі ядерну зброю, вважає Зеленський
Фото: kremlin.ru

Ситуація з будівництвом Росією в Білорусі сховища для тактичної ядерної зброї свідчить про те, що самопроголошений президент Республіки Білорусь Олександр Лукашенко остаточно втратив суб'єктність.

Президент України Володимир Зеленський зробив цю заяву 31 березня на Бучанському саміті в Києві, в якому взяли участь президентка Молдови Мая Санду, прем'єр-міністри Словаччини, Словенії і Хорватії Едуард Ґегер, Роберт Голоб й Андрей Пленкович. Вони 31 березня приїхали в Україну та побували у Бучі у річницю її деокупації.

Відео свого виступу глава держави оприлюднив у Telegram.

"Він уже не вирішує, яка зброя перебуває на його території",  наголосив Зеленський.

Президент України вкотре зазначив, що якщо Україна зараз не зможе встояти і впаде, президент Росії Володимир Путін піде далі на Захід.

"Я так відверто вважаю, тому так говорю. Але за допомогою наших друзів і партнерів наша армія стоятиме і боротиметься за те, що нам потрібно, – це перемога і наша незалежність", – резюмував він.

Окрім цього, Зеленський вважає, що публічно озвучені наміри Росії розмістити в Білорусі тактичну ядерну зброю свідчать про те, що переговори президента РФ Володимира Путіна і глави КНР Сі Цзіньпіна не були досить успішними. За його словами, це необхідно Путіну, щоб продемонструвати Китаю свою нібито суб'єктність, яку Росія насправді під керівництвом Путіна вже повністю втратила.

Лукашенко 31 березня у посланні білоруському народу та Національним зборам заявив, що "настійно активізує" переговори з Путіним про повернення до Білорусі ядерної зброї, виведення якої свого часу "підписали божевільні".

Контекст:

25 березня президент країни-агресора Путін заявив, що Лукашенко попросив його розгорнути в країні тактичну ядерну зброю. Будівництво сховища на території Білорусі планують закінчити до 1 липня. Путін стверджував, що поки йдеться не про передавання ядерної зброї, а про підготовку носіїв ядерної зброї та екіпажів для них.

Приводом для такого кроку, за його словами, стала заява Великобританії про постачання Україні боєприпасів зі збідненим ураном.

У Великобританії наголошували, що цей компонент не має нічого спільного з ядерною зброєю чи потенціалом і Росія "знає про це, але навмисно намагається дезінформувати".

США, коментуючи рішення Москви і Мінська, заявили, що стежать за ситуацією, але поки не бачать жодних ознак того, що РФ планує застосувати ядерну зброю.

Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель заявив, що Євросоюз може ввести нові санкції, якщо Росія розмістить ядерну зброю на території Білорусі.

У НАТО розкритикували Путіна за "небезпечну та безвідповідальну" ядерну риторику.

У МЗС КНР заявили про необхідність уникнути війни між державами, які мають ядерну зброю.