Зеленський про союз України, Британії та Польщі: Ми говоримо про деталі гарантій безпеки для всього регіону
"Сьогодні у ситуації повномасштабної війни деякі партнерства, деякі безпекові дії і діалоги вибудовуються самі по собі. Вони залежать від суспільств та лідерів цих суспільств. І ось цей трикутник побудувався сам по собі. Ми дуже близькі. Окрім історії, є сучасність, у якій із першого дня у нас була безпеково-політична хімія між лідерами трьох держав. Із першого дня побудовані наші відносини були на підтримці", – підкреслив він.
Зеленський зазначив, що майже щодня Україна комунікує з лідерами Польщі та Великобританії на різних рівнях.
Зі свого боку ці країни, за його словами, підтримували Україну не словом, а діями: "Це була зброя. Головним хабом була Польща, а головним промоутером, окрім США, був офіційний Лондон".
"Коли ми переможемо – а ми точно переможемо – ми будемо вважати, що і перемога ця спільна. І ті, хто був на цьому шляху, і будуть будувати масштабні безпекові майбутні проєкти. У цьому трикутнику ми вже говоримо про деталі майбутніх безпекових гарантій для України та регіону", – сказав президент.
Контекст:
Міністерка закордонних справ Великобританії Ліз Трасс, виступаючи 21 січня в австралійському Інституті Лоуї, говорила про розвиток тристоронніх зв'язків з Україною та Польщею.
Після виступу Трасс британська некомерційна організація "Рада з геостратегії" опублікувала у Twitter карту, показавши, який вигляд може мати тристороння спілка України, Польщі та Великобританії.
Про те, що прем'єр-міністр Британії Борис Джонсон та прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький під час візиту в Україну мають намір оголосити про новий формат тристоронньої співпраці з Україною, стало відомо 31 січня.
26 травня Corriere Della Sera з посиланням на власні джерела написала, що Джонсон запропонував Зеленському план створення альянсу поза Європейським союзом. До нього, за даними видання, крім Великобританії та України, можуть увійти Польща, Естонія, Латвія, Литва, а на пізніших етапах – Туреччина.