Зеленський про те, чому українці прагнуть у Євросоюз: Право вибору там є, а в Росії президент 30 років
У сучасній Росії немає такої цивілізації, щоб хотіти туди їхати жити. Про це в інтерв'ю африканським ЗМІ, відео якого опублікували 18 липня у Facebook, заявив президент України Володимир Зеленський.
Він зазначив, що РФ намагається "повернути під свій вплив частину європейського континенту і повністю бувші республіки Радянського Союзу, позбавивши їх ідентичності й незалежності".
"Немає ніякої міграційної хвилі до Росії з європейських держав, зі світу, немає. Там немає такої цивілізації, високовартісної роботи або таких технологій чи ліків, які борються, вибачте, з онкологічними захворюваннями, і вони готові вилікувати весь світ. Немає сучасної Росії, в якій так хочеться жити", – сказав Зеленський.
Президент України зазначив, що до Росії не тікають від горя й бідності.
"Це не є країною їхніх мрій, і це найголовніше, що потрібно нам усім розуміти. Чому такі країни, як ми, тягнуться до Європейського союзу, до Європи? Тому що є різниця цивілізаційна. Свобода слова там є, а в Росії немає. Право вибору там є, а Росії президент 30 років. Ну, це вибір кожної нації, але є свобода, розвиток", – пояснив Зеленський.
Він наголосив, що українці не хочуть туди, "де гірше", як це було за часів Радянського Союзу.
Контекст:
Верховна Рада і Європарламент 16 вересня 2014 року синхронно затвердили Угоду про асоціацію України з ЄС. 1 вересня 2017 року вона набула чинності в повному обсязі. Стратегічний курс на членство України в Євросоюзі й НАТО закріплено у Конституції з лютого 2019 року.
28 лютого 2022 року, за чотири дні після початку повномасштабного вторгнення Росії, Україна подала заявку на вступ у Європейський союз за спеціальною процедурою. Незабаром такі заявки подали Грузія й Молдова.
17 червня Єврокомісія рекомендувала надати статус кандидата на вступ у ЄС Україні й Молдові, а також висунула низку умов, які Україна має виконати перед початком переговорів про вступ у Євросоюз.
23 червня лідери ЄС зібралися у Брюсселі на саміт, де надали Україні й Молдові статус кандидата.