Зеленський провів ставку й доручив збільшити кількість замовлень дронів
Президент України Володимир Зеленський повідомив 11 січня у відеозверненні (опубліковано у Facebook ОП), що провів засідання ставки верховного головнокомандувача.
"Головне – наші операції з дронами та закупівлі на цей рік, закупівлі всього, що необхідно силам оборони, – зазначив глава держави. – Сьогодні доповідали щодо контрактів – тих, які вже виконуються, тих, які заплановані. Це спільне завдання виробників зброї, наших урядовців і всіх, хто залучений, – зробити цей рік рекордним щодо дронів усіх видів, а також суттєво наростити виробництво українських ракет, артилерії, усієї необхідної техніки. Я доручив збільшити кількість замовлень дронів. Це вже виконується".
Як зазначив Зеленський, українські арсенали – це "одна з гарантій незалежності".
"Як і влучність наших воїнів. І я дякую всім нашим підрозділам, які завдають ударів по території Росії: по військових об'єктах, по військовій логістиці окупанта. Усе більше має бути таких важливих результатів", – додав президент.
Контекст:
Україна регулярно атакує військові об'єкти на території країни-агресора РФ. Військові наголошують, що здійснюють атаки з використанням БПЛА вітчизняного виробництва.
2024 року Україна планувала випустити 1 млн БПЛА, але може випускати 2 млн на рік, якщо буде фінансування, повідомляли в уряді.
2025 року в Україні хочуть установити рекорд за кількістю та якістю дронів, які виробляють у країні й отримують від партнерів, заявив Зеленський 9 січня на засіданні контактної групи у форматі "Рамштайн" у Німеччині.