Зеленський: Сьогодні визнано, що Україна – майбутній член ЄС, а не прикордоння між орками та ельфами

Зеленський: Це не просто нова назва чи нова вивіска. Це новий статус і новий імідж

Фото: president.gov.ua

Статус кандидата в Євросоюз став "новим томом" в історії європейської інтеграції України й відкриває низку можливостей для країни. Про це в опублікованому 24 червня відеозверненні заявив президент Володимир Зеленський.

"Статус кандидата – це не просто нова сходинка. Це нова вершина. Не новий абзац, не нова сторінка і навіть не новий розділ. Це новий том в історії європейської інтеграції України, який ми почали писати сьогодні. І відсьогодні ця книга не має інших варіантів завершення, окрім одного: Україна в майбутньому стане членом ЄС. Відсьогодні це закріплено на офіційному рівні", – сказав Зеленський.

Він зазначив, що новий статус підтверджує, що Україна є частиною європейської спільноти.

"Статус кандидата – це обов'язковий етап, який проходила більшість країн. Це точка неповернення. Це не просто нова назва чи нова вивіска. Це новий статус і новий імідж. Сьогодні визнано: Україна – не місток, не подушка між Заходом і РФ, не буфер між Європою і Азією, не сфера впливу, не сіра зона, не транзитна територія. Не прикордоння між орками та ельфами. Україна – це майбутній рівний партнер для щонайменше 27 країн ЄС", – наголосив глава держави.

За його словами, рішення ЄС – це не просто вияв дружби та симпатії, а твердий та офіційний намір стати в майбутньому одним цілим. Водночас Україна вже зараз зможе брати участь у низці програм Євросоюзу, доступ до яких обмежено для третіх країн.

"Сьогодні ми позбулися цього принизливого визначення. Україна ніколи не була такою за сутністю, але офіційна термінологія називала нас саме так. Ми позбулися цього. Ми не третя країна, не десята, не сота, ми майбутній член ЄС", – резюмував Зеленський.

Контекст:

Рішення про надання Україні статусу кандидата у члени ЄС було ухвалено на саміті Європейської ради 23 червня. Це "одне з найважливіших рішень для України за всі 30 років її незалежності", зазначив Зеленський.

Разом з Україною статусу кандидата у члени ЄС надали Молдові, повідомив голова Євроради Шарль Мішель у Twitter. Лідери ЄС визнали також європейську перспективу Грузії й заявили про готовність надати їй статус кандидата, щойно буде вирішено пріоритетні питання, додав він.