Зеленський і Єрмак відсвяткували ювілей глави ОП на держдачі в Карпатах, гостей доправляв гелікоптер ДСНС – ЗМІ

За даними розслідувачів, Зеленський провів у резиденції "Синьогора" чотири дні
Скріншот: Українська правда / YouTube
Президент України Володимир Зеленський та Офіс президента 21 листопада відсвяткували 50-річчя глави ОП Андрія Єрмака на території державної резиденції "Синьогора" в Івано-Франківській області. Про це йдеться в розслідуванні "Української правди", оприлюдненому 24 листопада.

Глава держави та керівник його Офісу покинули Київ до завершення робочого дня 19 листопада, ідеться у матеріалі.

У матеріалі йдеться про те, що гостей, запрошених на день народження Єрмака, доправляли гелікоптерами Держслужби з надзвичайних ситуацій, які призначені для порятунку людей. Також гостей ювілею перевозив гелікоптер Мі-8, який, за інформацією співрозмовників розслідувачів, на службі або Збройних сил, або Нацгвардії.

За інформацією джерел "Української правди", серед гостей на святі були заступник Єрмака Олег Татаров та міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов.

Окрім того, журналісти дізналися, що вранці 19 листопада з Києва до Івано-Франківська прилетів чартер, який має стосунок до групи "Приват" Ігоря Коломойського. Літак майже одразу повернувся до Києва. Розслідувачам поки що не вдалося з'ясувати, чи були на його борту Зеленський і Єрмак.

За даними розслідувачів, 21 листопада, Зеленський і Єрмак цим гелікоптером, як на таксі, "швидко і непомітно" літали до Києва, вшанували пам'ять загиблих активістів Майдану (ОП публікував реліз про цей захід), потім президент нагородив військових. О 13.00 вертоліт ДСНС вилетів із Козина і за дві години сів в Івано-Франківську.

Приблизно за годину розслідувачі побачили біля в'їзду на територію резиденції автомобіль зі знаками прикриття. Журналісти за допомогою дронів зняли територію резиденції та побачили там гелікоптери ДСНС.

Вони припускають, що для конспірації могли використати військову частину аеропорту Івано-Франківська (після приземлення гелікоптера з території аеропорту ніхто не виїжджав).

За інформацією журналістів, святкування тривало і 22 листопада, отже, Зеленський та Єрмак провели на дачі з вечора п'ятниці майже до вечора понеділка. Вертоліт ДСНС сів у Борисполі 22 листопада о 16.00 год.

"А це означає, що президент Зеленський під час такої гострої внутрішньої і зовнішньої ситуації літав у гори на дачу на чотири дні", – наголосили розслідувачі.

"Ми надіслали запити з одним питанням: на яких підставах авіацію спеціального призначення було задіяно для святкування дня народження Андрія Єрмака? Бо скільки державному бюджету коштувало чотириденне святкування у державній резиденції, перельоти на гелікоптері на відстань 700 км, закриття готелю на час святкування, транспортування співробітників управління державної охорони та співробітників Державного управління справами? Після цього матеріалу президент Зеленський має розповісти вже суспільству особисто. Відповіді на момент публікації не надійшли", – ідеться у сюжеті.

Відео: Українська правда / YouTube

Контекст:

Про те, що Єрмак та Зеленський проводять вихідні у "Синьогорі", писав головний редактор видання "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов 20 листопада, наступного дня після того, як ексначальник Головного управління розвідки Міноборони Василь Бурба розповів, що Єрмак говорив йому, що вказівка перенести операцію українських спецслужб із затримання кількох десятків бойовиків російської приватної військової компанії "Вагнер" надійшла від президента. Бурба вважає, що її переносити не можна було, і це одна з причин провалу операції.

Бурба говорив про це 19 листопада в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера", на яку запрошували також Зеленського та Єрмака. Радник глави ОП Михайло Подоляк пояснював відмову Зеленського та Єрмака прийти на програму словами, що глава держави та керівник його офісу не будуть "бігати ефірами за вказівкою олігарха". Саме запрошення він назвав "викликом на телевізійний килим до олігарха".

Єрмак та Зеленський не прийшли також 22 листопада на присвячений розслідуванню Bellingcat про спецоперацію із затримання вагнерівців ефір програми "Зворотній відлік" на Суспільному. Як наголошує Бутусов, вони не коментують звинувачення Бурби п'ять днів.

Окрім того, останніми тижнями обговорюють ситуацію із загрозами воєнного вторгнення Росії. 18 листопада начальник ГУР Кирило Буданов говорив, що Росія веде масштабну спецоперацію проти України щодо дестабілізації ситуації як усередині країни, так і за її межами. Накопичення військ РФ біля кордону України "буде продовжуватися і вийде на пік приблизно в кінці січня", підкреслив він.

21 листопада Буданов повідомив, що РФ готується до нападу на Україну наприкінці січня або на початку лютого, поблизу кордону між країнами зосереджено приблизно 92 тис. російських військовослужбовців.

23 листопада спікер президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що "Росія не збирається ні на кого нападати і не виношує жодних агресивних планів", і звинуватив Київ у підготовці до агресії "проти "ЛНР" і "ДНР".

Міністр оборони України Олексій Резніков не вірить у "велику переможну війну" Росії проти України і наголошує: за вісім років конфлікту на Донбасі Україна навчилася захищатися. На його думку, Путін перебуває в переломному моменті, вирішуючи, чи "перетнути український кордон і спалити мости, чи він усе ще торгується і намагається знайти щось цікаве для себе".