Зеленський: Треба з'ясувати, як "Прикарпатзахідтранс" в епоху гетьманства всім відомо кого опинився в приватній власності
Президент України Володимир Зеленський заявив, що українців цікавить доля ділянки нафтопродуктопроводу "Самара – Західний напрямок", який пов'язують із нардепом від ОПЗЖ Віктором Медведчуком.
Президент Володимир Зеленський у відеозверненні до українців, опублікованому 12 березня у Facebоok, нагадав, що Раді національної безпеки і оборони України доручили повернути в держвласність нафтопродуктопровід "Прикарпатзахідтранс".
"Не менш важливо з'ясувати, за яких обставин у 2015 році, в епоху гетьманства всім відомо кого, у приватній власності опинився державний нафтопровід довжиною майже 1,5 тис. км", – сказав Зеленський.
У 2015 році президентом України був Петро Порошенко.
19 лютого Рада нацбезпеки і оборони України доручила повернути в держвласність нафтопродуктопровід "Самара – Західний напрямок". Нафтопродуктопровід експлуатує компанія "Прикарпатзахідтранс". Секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що його не приватизували, але він "у дивний спосіб" опинився в приватній власності "двох власників з іноземною реєстрацією, але афілійованих із двома громадянами України".
"Економічна правда", LIGA.net і екснардеп Сергій Лещенко писали про зв'язок "Прикарпатзахідтрансу" з нардепом від "Опозиційної платформи – За життя", кумом президента РФ Володимира Путіна Віктором Медведчуком. За словами експрем'єра Арсенія Яценюка, у 2015 році нафтопровід за рішенням суду перейшов в руки людей, які мають стосунок "персонально до Віктора Медведчука".
Сам політик будь-яку причетність до нафтопроводу і компанії "Прикарпатзахідтранс" заперечував.
Як пише видання "Бабель", хоча побудований за часів СРСР нафтопродуктопровід після проголошення незалежності України мав перейти у власність держави, дочірня компанія російської АК "Транснафтопродукт" не передала прав на трубопровід.
Наразі, за даними сервісу моніторингу реєстраційних даних Opendatabot, "Прикарпатзахідтранс" зі статутним капіталом 105,6 млн грн належить білоруському підприємству "Нафтобітумний завод" (51%), International Trading Partners (48%) та Анатолію Шеферу (1%).
11 лютого українські правоохоронці повідомили про підозру колишню заступницю директора держпідприємства "Український державний науково-дослідний і проектний інститут азотної промисловості та продуктів органічного синтезу" (УкрДІАП). Вона, за даними слідства, склала недостовірний висновок, який став підставою для одержання компанією "Прикарпатзахідтранс" у власність частини магістрального нафтопроводу "Самара – Західний напрямок".
Наприкінці лютого нафтопродуктопровід передали "Укртранснафті" на тимчасове зберігання без права користування, а Вищий антикорупційний суд наклав на нього арешт. Компанія подала апеляцію.