Зеленський: У нас досить конкретні домовленості з партнерами, як Україна стане ще ближчою з ЄС

Зеленський: Є розуміння, що розпочати переговори щодо членства України в Євросоюзі можна цього року
Фото: president.gov.ua
Україна "йде до своєї мети" на шляху євроінтеграції.

Про це у вечірньому відеозверненні, яке опублікували у Facebook Офісу президента, заявив глава Української держави Володимир Зеленський.

"Сьогодні відбувся черговий саміт Україна – Європейський союз. Відбувся у Києві, у нашій столиці. Ми маємо доволі конкретні домовленості з нашими партнерами про те, як Україна стане ще ближчою з Європейським союзом, – сказав президент. – Ми говорили і говоримо вже як учасники європейської спільноти. І працюємо, щоб зафіксувати це де-юре… Є розуміння, що почати переговори про членство України у Євросоюзі можна цього року”.

Коментуючи домовленості на саміті, Зеленський розповів, що "є розуміння партнерами... що цього року маємо, як і торік... незмінно посилювати оборонну підтримку України і тиск на Росію, зокрема санкційний".

"Ми говорили сьогодні про 10-й санкційний пакет Євросоюзу, який готується. Є наші пропозиції щодо цього пакету – сьогодні ми їх озвучили партнерам. Обговорили зміни до інституцій нашої держави, які ми здійснюємо. І які ще готуємось здійснити. Обговорили фінансову співпрацю. Звичайно, обговорили відновлення інфраструктури, насамперед соціальної та енергетичної. Також – реалізацію нашого Fast Recovery Plan, те, що треба відновлювати вже зараз", – повідомив президент.

Зеленський подякував Єврокомісії за рішення про виділення €1 млрд на програму швидкого відновлення України.

"Готуємо більшу інтеграцію України до внутрішнього ринку ЄС – це більші доходи українських компаній, більше виробництва та робочі місця в нашій країні, це доходи державного і місцевих бюджетів. Тобто це те, що робить Україну реально міцнішою", – резюмував президент.

Контекст:

3 лютого у Києві відбувся 24-й саміт Україна – ЄС. Його присвятили обговоренню питань перемоги України, говорила віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

За день до того, 2 лютого, до Києва приїхала делегація Єврокомісії на чолі з Урсулою фон дер Ляєн. Глава ЄК передала Зеленському звіт Єврокомісії щодо нормативно-правового наближення України і ЄС. Також 2 лютого відбулося спільне засідання уряду України та Єврокомісії. Україна і Євросоюз уже "ментально разом" і більше не є "окремими суб'єктами європейського життя", сказав президент під час виступу.

Окрім того, цього дня Європарламент закликав ЄС готувати переговори щодо вступу України до Євросоюзу.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна до кінця року хоче бути готовою до переговорів, а до кінця 2024-го – до членства у ЄС.

Зеленський за підсумками саміту повідомив, що Україна виконала 72% Угоди про асоціацію з ЄС. Мета України – розпочати переговори про вступ до ЄС уже 2023 року, зазначив президент.