Зеленський у розмові із Шольцом поставив питання про членство України в ЄС
"Обговорив перебіг мирних перемовин із канцлером Олафом Шольцом. Наголосив на важливості посилення оборонної підтримки України з одного боку та санкційного тиску на РФ – з іншого. Поставив питання щодо членства України в ЄС напередодні неформального саміту лідерів", – ідеться в повідомленні.
Агентство Bloomberg, посилаючись на джерело, писало, що Німеччина – серед країн, які проти вступу України до ЄС.
Контекст:
Україна та Євросоюз 2014 року, після масових протестів, які дістали назву "Євромайдан", підписали Угоду про асоціацію України з ЄС. 1 вересня 2017 року вона набула чинності в повному обсязі. Стратегічний курс на членство України у Євросоюзі та НАТО закріплено в Конституції.
Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, яке розпочалося вранці 24 лютого 2022 року, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила 27 лютого, що хоче бачити Україну у Євросоюзі.
28 лютого президент України Володимир Зеленський заявив, що Київ звернувся до Євросоюзу з проханням про невідкладне приєднання за спеціальною процедурою.
Того ж дня він підписав заявку на вступ України до Європейського союзу і надіслав відповідний лист президентові Франції Еммануелю Макрону, який зараз головує в Раді ЄС.
1 березня Європейський парламент підтримав надання Україні статусу кандидата на вступ до Євросоюзу.
Наразі статус кандидатів на членство в ЄС має п'ять країн: Албанія, Північна Македонія, Чорногорія, Сербія та Туреччина.