Зеленський у розмові із Сунаком і Трюдо закликав посилити допомогу Україні у створенні "ракетного щита"
"Поінформував про чергову хвилю російського ракетного терору. Закликав посилити допомогу Україні у створенні ракетного щита. Подякував за вагому підтримку нашої держави з боку Великобританії та Канади у протидії російській агресії", – написав він.
Пресслужба британського уряду повідомила, що Трюдо і Сунак спілкувалися із Зеленським телефоном під час перебування на саміті G20 в Індонезії.
"Вони підкреслили свою незмінну підтримку боротьби України та поінформували президента Зеленського про їхні обговорення на G20 щодо цього питання. Прем'єр-міністр [Сунак] і прем'єр-міністр Трюдо наголосили на важливості повного розслідування обставин учорашнього падіння ракет у Польщі. Вони підкреслили, що хай яким буде результат цього розслідування, у насильстві, що триває, прямо винне вторгнення [президента РФ Володимира] Путіна в Україну".
У пресслужбі Трюдо додали, що лідери "домовилися підтримувати тісні та регулярні контакти".
Контекст:
12 жовтня у Брюсселі відбулося шосте засідання контактної групи з надання допомоги Україні у форматі "Рамштайн". Міністр оборони України Олексій Резніков заявляв, що головна тема засідання – зміцнення української системи ППО.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак назвав шостий "Рамштайн" історичним, оскільки йдеться про ухвалення "рішень щодо закриття нашого неба". Згідно із заявою голови Об'єднаного комітету начальників штабів США генерала Марка Міллі, партнери України вважають за можливе надання країні комплексів ППО для створення інтегрованої системи ППО/ПРО.
11 жовтня Резніков оголосив про доправлення першої німецької системи ППО IRIS-T в Україну. Канцлер ФРН Олаф Шольц заявив 24 жовтня, що Німеччина найближчим часом надасть Україні ще три системи ППО IRIS-T.
Передання Іспанією Україні чотирьох систем ППО Hawk анонсував 13 жовтня генсек НАТО Єнс Столтенберг.
США зобов'язалися доправити в Україну вісім NASAMS, у жовтні українські військові вчилися їх застосовувати, зазначили у Пентагоні. 7 листопада перші дві системи прибули до країни.
1 листопада президент Франції Еммануель Макрон підтвердив готовність Парижа допомогти Україні у зміцненні системи ППО.
В України є домовленості про системи ППО, яких поки не оголосили, повідомили в МЗС 4 листопада.
Глава Пентагону Ллойд Остін 16 листопада заявив, що після попередньої зустрічі контактної групи "Рамштайн" сім держав надали Україні системи протиповітряної оборони або взяли на себе такі зобов'язання.