Зеленський: Українці хочуть, щоб за все відповідав президент
"Де-юре – ми парламентсько-президентська республіка, де-факто ми – президентсько-парламентська. Де-юре – у президента немає всіх повноважень, щоб відповідати чи нести за все відповідальність, а де-факто – українці обирають собі лідера-президента і, незважаючи ні на що, хочуть, щоб президент ніс за все відповідальність", – сказав він.
Глава держави зазначив, що юридично у Верховній Раді "ухвалюється достатньо нових законопроєктів, нових реформ, і є монобільшість".
"Ми повинні дуже швидко проходити ті чи інші реформи. А де-факто – в опозиційних депутатів є, на жаль, бюрократична можливість, чи як говорить наш спікер, – є регламент і багато різних причин, щоб той чи інший закон проходив тисячі правок. До речі, стільки тисяч правок ніколи не було. Ніколи. За всі роки незалежності", – пояснив Зеленський.
Контекст:
Згідно з Конституцією України, найвищі повноваження у країні має Верховна Рада.
Востаннє Конституцію змінювали за підсумками Революції гідності 21 лютого 2014 року тодішній президент Віктор Янукович і лідери опозиції підписали угоду, у якій було прописано повернення до Конституції 2004 року, врівноважено повноваження Кабміну, президента і парламенту. Того ж дня Верховна Рада проголосувала за цю редакцію.