Зеленський: Висновок щодо заявки України в ЄС буде підготовлений протягом декількох місяців
Європейська комісія протягом кількох місяців підготує висновок щодо заявки України на вступ до Євросоюзу. Про це у Twitter написав президент України Володимир Зеленський.
Український президент поспілкувався з президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн.
"Висновок ЄК щодо заявки України на членство в ЄС буде підготовлений протягом декількох місяців. Уряду та ЄК надано доручення. Спільно рухаємося до нашої стратегічної мети", – повідомив він за підсумками розмови.
Фон дер Ляєн у своєму Twitter зазначила, що запевнила президента Зеленського в безперервній підтримці ЄС.
"Європейський шлях України розпочався. Такі часи вимагають далекоглядності, стійкості та витривалості, щоб робити один важкий крок за іншим. Єврокомісія рухатиметься вперед цим шляхом", – наголосила вона.
Контекст:
Україна та Євросоюз 2014 року після масових протестів підписали Угоду про асоціацію України з ЄС. 1 вересня 2017 року вона набула чинності в повному обсязі. Стратегічний курс на членство України в Євросоюзі та НАТО закріплено в Конституції.
У Євросоюзі Україну неодноразово називали близьким партнером, але не уточнювали, коли вона може стати членом ЄС.
Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, яке розпочалося вранці 24 лютого 2022 року, глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила 27 лютого, що хоче бачити Україну в Євросоюзі.
28 лютого Зеленський заявив, що Київ звернувся до Євросоюзу з проханням про невідкладне приєднання за спеціальною процедурою. Того самого дня він підписав заявку на вступ України до Європейського союзу та надіслав відповідний лист Макрону.
1 березня Європейський парламент підтримав надання Україні статусу кандидата на вступ до Євросоюзу.
10–11 березня у Франції відбувся неформальний саміт Євросоюзу. У підсумковій заяві саміту ідеться, що Єврорада визнала європейські устремління та європейський вибір України, що зафіксовано в Угоді про асоціацію. Проте жодних конкретних зобов'язань щодо прийняття України в ЄС у документі не прописано.
Водночас президент Литви Гітанас Науседа після саміту Євросоюзу висловив упевненість, що лідери країн – учасниць ЄС підтримали євроінтеграцію України.