Зеленський: Ми обговорили з Байденом, що ATACMS можуть допомогти прискорити звільнення України від окупанта

Зеленський повідомив, що в розмові з Байденом обговорив оборонну підтримку України з боку США
Фото: The White House / Flickr (архів)

Президент України Володимир Зеленський назвав "союзницькою" змістовну розмову з президентом США Джо Байденом увечері 19 жовтня. Про це глава держави розповів у вечірньому відеозверненні, опублікованому у Facebook Офісу президента.

"Щойно завершив розмову з президентом США Байденом. […] Сильний сигнал підтримки – стільки, скільки потрібно, щоб перемогти. Вдячний президенту Байдену, Конгресу – обом партіям – і всьому американському народу за потужну допомогу й за лідерство – лідерство, яке допомагає єднати світ заради захисту життя і міжнародного порядку, заснованого на правилах", – наголосив Зеленський.

Він зазначив, що під час бесіди з Байденом обговорив "подальші спільні кроки в захисті свободи".

"Обговорили оборонну підтримку, серед іншого те, що [далекобійні ракети] ATACMS можуть допомогти нам прискорити звільнення України від окупанта, – вказав Зеленський. – Звичайно, ми говорили і про збереження допомоги Україні наступного року – про вагомий пакет підтримки для нашої держави".

Розмова Зеленського з Байденом відбулася напередодні анонсованого раніше звернення президента США до нації стосовно війни в Україні й Ізраїлі. На звернення чекають приблизно о 4.00 20 жовтня за Києвом.

Контекст:

17 жовтня низка західних ЗМІ повідомила про перше застосування ATACMS Україною. Зокрема, про це з посиланням на джерела писали The Wall Street Journal, The New York Times і Politico.

За даними WSJ, Збройні сили України використали модифікацію ATACMS дальністю 160 км. Газета NYT уточнювала, що ударів по аеродромах окупаційних російських військ у Бердянську й Луганську завдали саме американськими балістичними ракетами.

Увечері 17 жовтня президент України Володимир Зеленський підтвердив застосування Україною ATACMS.

У США також підтвердили передання ATACMS Україні. За даними The New York Times, США передали Україні приблизно 20 ракет ATACMS.

У МЗС України повідомили 19 жовтня, що Україна отримуватиме ракети ATACMS на постійній основі.