Зеленський зустрівся з міністром транспорту США й заявив про "критично необхідну" підтримку Вашингтона
8 листопада президент України Володимир Зеленський зустрівся в Києві з міністром транспорту США Пітом Буттіджичем. Про це глава Української держави поінформував у Telegram.
Зустріч президент назвав змістовною.
"Обговорили відновлення інфраструктури нашої держави, розвиток транспортних можливостей для експорту наших товарів на міжнародні ринки, а також перспективи спільного оборонного виробництва", – написав Зеленський.
Він подякував Сполученим Штатам "за потужну підтримку" відновлення України.
"Завдяки таким надійним союзникам, як США, ми щодня стаємо сильнішими у протидії цьому злу", – наголосив Зеленський.
У пресслужбі українського президента конкретизували, що Зеленський і Буттіджич обговорювали, зокрема, "перспективи подальшого розвитку альтернативного гуманітарного маршруту в Чорному морі для транспортування української експортної продукції".
Зеленський вважає, що військова підтримка з боку США "критично необхідна для надійного захисту цього коридору від російських атак".
В Офісі президента зазначили, що міністр транспорту США перебуває в Україні з робочим візитом.
Контекст:
США виділили Україні понад $44,8 млрд на допомогу у сфері безпеки з початку правління адміністрації президента США Джо Байдена, включно із $44,2 млрд із початку повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року, повідомляли в Пентагоні 3 листопада. Зокрема, США передали Україні понад 2 млн боєприпасів калібру 155 мм.
З початку 2023 року снаряди для України вилучали із запасів США в Ізраїлі, тепер Пентагон планує передати ізраїльським військовим "десятки тисяч" боєприпасів, які раніше було призначено для України, поінформував 19 жовтня Axios із посиланням на три джерела серед ізраїльських чиновників.
15 жовтня Байден заявив, що США й далі одночасно допомагатимуть Україні й Ізраїлю, який зазнав атаки бойовиків терористичної організації ХАМАС 7 жовтня. "Ми – США, наймогутніша нація […] в історії всього світу. Ми можемо подбати про те й інше і водночас зберегти нашу спільну міжнародну оборону", – наголосив глава Білого дому.
20 жовтня Байден подав запит у Конгрес США щодо додаткового фінансування на суму приблизно $106 млрд, яке, зокрема, передбачає допомогу Україні ($61,4 млрд, найбільший пакет) та Ізраїлю ($14,3 млрд).
31 жовтня речник Пентагону Пет Райдер повідомив, що у США залишилося трохи більше ніж $5,4 млрд для надання військової допомоги Україні. Райдер уточнив, що ці фінанси виділяють у межах президентських повноважень.
3 листопада США оголосили про новий пакет військової допомоги для України, який складається з двох частин: $125 млн – на оперативні потреби і $300 млн – на довгострокове зміцнення протиповітряної оборони.