Жданов: Ще невідомо, хто перший добіжить до Мінська: Захід чи Росія
"Я в цьому навіть практично впевнений. Поясню чому. Збройні сили Білорусі – це єдина опора, де сидить Лукашенко. До того ж ні КДБ, ні якісь інші силові структури не утримають його при владі, якщо він втратить армію. Армія – вона його єдина надія та опора в сидінні у кріслі президента Білорусі", – сказав Жданов.
На його думку, білоруська армія насамперед охороняє самого Лукашенка.
"Армія його охороняє, з одного боку, від суспільства. У цьому разі головну роль відіграють силовики, але армія підтримує. До речі, армія допомагала силовикам 2020 року розганяти демонстрантів. Тобто якась її частина була на боці Лукашенка. З іншого боку, поки в Лукашенка в його підпорядкуванні є армія, Російська Федерація не ризикне його ліквідувати або в якийсь інший спосіб усунути від влади. Бо ще невідомо, хто перший добіжить до Мінська: Захід чи Росія", – заявив експерт.
Він наголосив, що зараз ситуація в Білорусі непередбачувана.
"Бачите, як він збудував свою вертикаль влади? Прибери Лукашенка – і незрозуміло, що буде з Білоруссю: там ситуація буде абсолютно непередбачуваною. І найстрашніше – що Росія не зможе впливати на цю ситуацію", – сказав Жданов.
За його словами, якщо Лукашенко накаже наступати, його армія може перейти під керування президента РФ Володимира Путіна.
"Ви ж знаєте, що Путін у січні проводив навчання "Союзна рішучість". І в чому собака заритий? Якщо Лукашенко накаже наступати, із цього моменту його армія оперативно переходить у підпорядкування Генерального штабу РФ і стає єдиною системою безпеки Союзної держави. Який наступний крок? Створення самої Союзної держави. Правильно? Для Путіна будуть усі преференції: і зміна юридичної особи, щоб вийти з-під санкцій, і вихваляння своєї величі, і демонстрація всьому світу спроможностей. Але тоді Лукашенко стає перешкодою номер один, тому що він навряд чи погодиться підписати договір про створення Союзної держави", – наголосив Жданов.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Російські війська з 24 лютого заходили в Україну, зокрема, із Білорусі. РБ практично надала свою територію країні-окупанту як військову базу, зокрема для завдання по Україні ракетних та авіаударів.
26 червня ГУР МО повідомило, що Росія знову збільшує свою військову присутність у Білорусі. Того самого дня Генштаб ЗСУ зазначив, що російські окупанти готують диверсійні групи для закидання в Україну з Білорусі.