Журналіст Сазонов заявив, що Національну асоціацію адвокатів сьогодні мінували в інтересах Лікарчука
Колишній заступник голови Держфіскальної служби України Костянтин Лікарчук зберіг сьогодні своє адвокатське свідоцтво завдяки дзвінкам про замінування будівлі Національної асоціації адвокатів, яка мала сьогодні розглядати питання про позбавлення Лікарчука статусу, заявив журналіст Кирило Сазонов.
Сьогоднішнє "мінування" Національної асоціації адвокатів у Києві пов'язане з розглядом справи колишнього заступника голови Держфіскальної служби України Костянтина Лікарчука, якого його колеги планують позбавити адвокатського свідоцтва, заявив у Facebook журналіст Кирило Сазонов.
Про евакуацію з будівлі у зв'язку з повідомленнями про замінування сьогодні написав у Facebook проект "Киев Оперативный".
"Сьогодні о 10.15 Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури (КДКА) планувала провести засідання і позбавити його адвокатського свідоцтва. КДКА отримала низку скарг, у яких стверджували, що "адвокат Лікарчук використовує матеріали досудового слідства для формування своєї правової позиції в інших судових справах". Простіше кажучи, він нібито роздобув конфіденційну інформацію, яку правоохоронці зняли з комп'ютера під час обшуку, і почав нею користуватися у своїх цілях. Лікарчук у відповідь назвав своїх колег "адвокатської клоакою", "виродками" тощо. І пообіцяв використовувати всі можливі законні методи для свого захисту". О 9.30, тобто за 40 хвилин до початку засідання комісії у справі Лікарчука, у поліцію зателефонував невідомий і повідомив, що будівлю на вулиці Борисоглібській 3, де розташовані Національна асоціація адвокатів і Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури, заміновано. Звичайно, засідання комісії було зірвано. Завдяки цьому Лікарчук ще на якийсь час зберіг своє адвокатське свідоцтво", – стверджує Сазонов.
За його словами, це навряд чи може бути збігом.
"Ось, скажіть, людину, яка відповідає своїм опонентам, улаштовуючи "мінування", можна назвати адекватною? Можливо, ним час зайнятися не адвокатській комісії, а психіатричній? Тому що далі вже нікуди. Я розумію, у персонажа розхитана психіка – його регулярно ловлять п'яним за кермом улюбленого Aston Martin. І, кажуть, алкоголь під час водіння – ще далеко не весь перелік його "художеств". Але "телефонний тероризм" – це вже крайня стадія", – заявив журналіст.
Сазонов додав, що не отримав від Костянтина Лікарчука коментаря щодо його спільного з нардепом від Блоку Петра Порошенка Олександром Грановським відвідування відділу кадрів Держфіскальної служби у 2015 році.
"Грановському, до речі, дивуюся. Він серйозно сподівається повторно засунути це у ДФС? Самому не смішно?" – написав Сазонов.
Напередодні журналіст заявив, що призначення Лікарчука у фіскальну службу організував Грановський. На думку журналіста, до сьогоднішніх спроб Лікарчука поновитися на колишній посаді в держструктурі також причетний департамент розслідувань у сфері держслужби і держвласності ГПУ, контроль над яким у ЗМІ приписують нардепам від Блоку Петра Порошенка Олександрові Грановському та Ігореві Кононенку. Сазонов стверджує, що департаменту "не дають можливості чинити свавілля на митниці".
Лікарчука звільнили з посади заступника голови Держфіскальної служби 7 вересня 2015 року. Екс-голова Держфіскальної служби Роман Насіров пояснив це тим, що Лікарчук виявився некомпетентним і саботував рішення керівництва. 3 листопада 2016 року Окружний адміністративний суд Києва визнав розпорядження про звільнення Лікарчука незаконним і зобов'язав поновити його на посаді. Одразу після цього Лікарчук написав і опублікував свою заяву про відставку. Але 4 травня 2018 року Лікарчук виклав у Facebook лист на ім'я в.о. голови ДФС Мирослава Продана із пропозицією добровільно виконати рішення суду і поновити його на посаді.