ЗМІ повідомили про візит Порошенка і нардепів від "Євросолідарності" до ресторану після суду. Геращенко поскаржилася на стеження

Вечірка була у "Царському селі". Геращенко каже, вона тривала 30 хвилин
Фото: pravda.com.ua
П'ятий президент України Петро Порошенко, його дружина Марина і нардепи від "Євросолідарності" увечері 19 січня були у ресторані, повідомила "Українська правда".

У ресторані журналісти помітили адвоката Порошенка Іллю Новікова, нардепів від "Євросолідарності" Ірину Геращенко, Олексія Гончаренка, Вікторію Сюмар, Артура Герасимова, Сергія Алєксєєва, Яну Зінкевич, журналіста Віталія Гайдукевича, громадського діяча Юрія Бірюкова, прессекретаря Порошенка Святослава Цеголка тощо. 

Фото: pravda.com.ua

Видання дійшло висновку, що компанія "святкувала" після засідання суду, де Порошенку обирали запобіжний захід. Також журналісти бачили, як із ресторану за п'ять хвилин після Порошенка виходив мільйонер Ігор Воронов.

Геращенко у Facebook повідомила, що у ресторані вітали Порошенка з новорічними та різдвяними святами. Вона заявила, що вечірка була короткою – тривала 30 хвилин, були на ній, окрім нардепів, представники Київради та "молодіжки".

"Їли смачні деруни. Підняли по келиху вина. Владу на нашу коротку вечірку не запрошували, але наружку бачили. Передайте, будь ласка, доморощені топтуни і штірліци, владі, що ми дружні і сильні. Вас не боїмося", – написала вона, наголосивши, що на вечірці була вся парламентська фракція "Євросолідарності".

У коментарях до поста головна редакторка "Української правди" Севгіль Мусаєва уточнила, кого Геращенко мала на увазі, коли скаржилася на стеження, бо на місці була знімальна група Михайла Ткача.

Нардепка відповіла, що журналістів парламентарі біля ресторану не помітили. За словами Геращенко, якби знімальну групу побачили, журналістів запросили б до компанії. "А ось спостереження і наружку бачили", – заявила Геращенко.

Контекст:

20 грудня 2021 року Порошенка повідомили про підозру в держзраді та сприянні діяльності терористичних організацій у справі про постачання вугілля з ОРДЛО у 2014–2015 роках. Його адвокат говорив, що підозру "засунули в щілину хвіртки". За три дні до цього Порошенку намагалися вручити повістку про виклик до Державного бюро розслідувань (ДБР) у цій справі, але він сів у автомобіль і поїхав, а пізніше того самого дня вилетів з України.

"Порошенко категорично відкидає звинувачення з боку влади і вважає їх класичним взірцем сфабрикованих, політично вмотивованих справ і чорного піару проти політичних опонентів", – заявили у партії "Європейська солідарність".

Порошенко прилетів до Києва із Варшави вранці 17 січня 2022 року. В аеропорту "Київ" ("Жуляни") його зустрічало кілька тисяч людей. На брифінгу Порошенко заявив, що його "незаконно намагалися не допустити на територію України". За його словами, ситуацію вдалося розв'язати "виключно завдяки тому, що у складі пасажирів рейсу, яким ми повернулися з Варшави, була величезна кількість журналістів".

У ДБР заявили, що намагалися вручити Порошенку в аеропорту процесуальні документи, але його адвокати "втекли".

Після цього Порошенко прибув до Печерського районного суду Києва, де йому мали обрати запобіжний захід. Під час засідання адвокат експрезидента Ігор Головань сказав, що сторона захисту не бачила жодного документаякий би підтверджував повідомлення Порошенка про підозру, тому він не має статусу підозрюваного.

Прокурори просили суд заарештувати Порошенка на два місяці з правом застави у розмірі 1 млрд грн. 17 січня суд не обрав йому запобіжного заходу – суддя пішов до нарадчої кімнати для ухвалення рішення, засідання перенесли. 19 січня суддя оголосив текст рішення – Порошенку як запобіжний захід обрали особисте зобов'язання.

Про намір оскаржити ухвалу заявляли адвокати п'ятого президента, такої можливості не відкидали також у ДБР.