ЗМІ повідомили, що Арахамія літав до Відня літаком, який належить структурі Фірташа. Нардеп пояснив, чому так сталося

Арахамія підтвердив, що разом із дружиною літав до Відня літаком, який належить структурі Фірташа
Фото: sluga-narodu.com
Голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія з дружиною Вікторією в січні й лютому 2021 року, коли авіасполучення з Європою через пандемію коронавірусу було закрито, літали до Відня літаком, який належить структурі українського бізнесмена Дмитра Фірташа.

Про це, посилаючись на свої джерела у правоохоронних органах, повідомила "Українська правда" 13 жовтня.

Нардеп у коментарі журналісту Михайлові Ткачу підтвердив це.

"Ми вже з вами обговорили. Виявилося, що літак належить структурам пана Фірташа, зданий у якусь велику авіакомпанію, у якій кількість бортів обчислюється кількома сотнями. Це як викликати Uber і ви не розумієте, яким літаком прилетите. У мене є документи і я обіцяв показати вам офрекордс справжню причину, чому я туди літав. Там немає жодної політики чи підтексту якогось. Причина у мене реально поважна – це медична причина", – сказав він.

Арахамія розповів, що по-іншому тоді вилетіти не вдавалося.

"Я не дуже люблю літати приватними бортами, тому що це елементарно дуже дорого. Навіть для мене, хоча я досить заможна людина", – пояснив нардеп.

Пізніше поза камерою помічник Арахамії показав Ткачу документи, які свідчать про те, що дружина нардепа двічі замовляла у грузинської турфірми медичні послуги разом із трансфером. Вартість кожної поїздки до Відня становила $24 тис.

Послугу оплачувала дружина Арахамії, у декларації нардепа цих витрат не вказано.

"Формально оплачує дружина, тому що якщо я зараз у декларації [вказую, що] оплачую переліт, я маю робити повідомлення в НАЗК, і потім уся країна в усіх новинах напише: "Арахамія кудись полетів!" Це неправильно. Тому що в підсумку дістаєш негатив на рівному місці. Публічність різного штибу може бути", – додав він.

Контекст:

Фірташ проживає в Австрії. Він один із найбагатших людей в Україні, за версією "Forbes Україна", бізнесмен посідає 25-те місце зі статками $420 млн.

Його затримали 12 березня 2014 року у Відні за запитом Федерального бюро розслідувань США. У Штатах бізнесмена підозрюють у підкупі індійської влади для одержання ліцензії на розроблення родовищ титану.

25 червня 2019 року Верховний суд Австрії дозволив екстрадицію українського бізнесмена у США. 16 липня Клеменс Яблонер, який був тоді міністром юстиції Австрії, погодив видання Фірташа американській владі. Його захист подавав апеляцію – просить відновити розгляд справи.

Американський юрист Джин Берд заявив, що в разі екстрадиції Фірташа у США йому загрожує понад 80 років в'язниці, якщо він не укладе угоди зі слідством.

18 червня 2021 року секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов заявив, що Фірташ бере участь у титановому бізнесі і постачає сировину на військові підприємства Росії, РНБО вирішила ввести повний пакет санкцій проти бізнесмена. 24 червня президент України Володимир Зеленський ввів у дію це рішення РНБО. Фірташ заперечує обвинувачення РНБО.