ЗМІ повідомили, що Арахамія літав до Відня літаком, який належить структурі Фірташа. Нардеп пояснив, чому так сталося
Про це, посилаючись на свої джерела у правоохоронних органах, повідомила "Українська правда" 13 жовтня.
Нардеп у коментарі журналісту Михайлові Ткачу підтвердив це.
"Ми вже з вами обговорили. Виявилося, що літак належить структурам пана Фірташа, зданий у якусь велику авіакомпанію, у якій кількість бортів обчислюється кількома сотнями. Це як викликати Uber і ви не розумієте, яким літаком прилетите. У мене є документи і я обіцяв показати вам офрекордс справжню причину, чому я туди літав. Там немає жодної політики чи підтексту якогось. Причина у мене реально поважна – це медична причина", – сказав він.
Арахамія розповів, що по-іншому тоді вилетіти не вдавалося.
"Я не дуже люблю літати приватними бортами, тому що це елементарно дуже дорого. Навіть для мене, хоча я досить заможна людина", – пояснив нардеп.
Пізніше поза камерою помічник Арахамії показав Ткачу документи, які свідчать про те, що дружина нардепа двічі замовляла у грузинської турфірми медичні послуги разом із трансфером. Вартість кожної поїздки до Відня становила $24 тис.
Послугу оплачувала дружина Арахамії, у декларації нардепа цих витрат не вказано.
"Формально оплачує дружина, тому що якщо я зараз у декларації [вказую, що] оплачую переліт, я маю робити повідомлення в НАЗК, і потім уся країна в усіх новинах напише: "Арахамія кудись полетів!" Це неправильно. Тому що в підсумку дістаєш негатив на рівному місці. Публічність різного штибу може бути", – додав він.
Контекст:
Фірташ проживає в Австрії. Він один із найбагатших людей в Україні, за версією "Forbes Україна", бізнесмен посідає 25-те місце зі статками $420 млн.
Його затримали 12 березня 2014 року у Відні за запитом Федерального бюро розслідувань США. У Штатах бізнесмена підозрюють у підкупі індійської влади для одержання ліцензії на розроблення родовищ титану.
25 червня 2019 року Верховний суд Австрії дозволив екстрадицію українського бізнесмена у США. 16 липня Клеменс Яблонер, який був тоді міністром юстиції Австрії, погодив видання Фірташа американській владі. Його захист подавав апеляцію – просить відновити розгляд справи.
Американський юрист Джин Берд заявив, що в разі екстрадиції Фірташа у США йому загрожує понад 80 років в'язниці, якщо він не укладе угоди зі слідством.
18 червня 2021 року секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов заявив, що Фірташ бере участь у титановому бізнесі і постачає сировину на військові підприємства Росії, РНБО вирішила ввести повний пакет санкцій проти бізнесмена. 24 червня президент України Володимир Зеленський ввів у дію це рішення РНБО. Фірташ заперечує обвинувачення РНБО.