Twitter позначатиме фейкові фото і відео
Нові правила, за якими фейковий медіаконтент буде промарковано, набудуть чинності із 5 березня 2020 року.
Соціальна мережа Twitter почне боротися з фейковими фото-, відео- або аудіофайлами в мікроблогах користувачів. Про це соцмережа заявила 4 лютого у своєму блозі.
Згідно з новими правилами, Twitter забороняє публікацію фейкового медіаконтенту, який "може завдати шкоди". Такі пости промаркують спеціальною міткою, яка поінформує людей про те, що вони дивляться на сфабриковане фото або відео.
Щоб установити ступінь імовірної шкоди від фейкових публікацій, Twitter ураховуватиме такі чинники: чи був контент суттєво відредагований, яку візуальну або аудіоінформацію додали або видалили, чи існує насправді ЗМІ, якому приписують авторство відео або фото, у який спосіб поширюють фрагмент. Водночас оцінюватимуть супровідний текст, профіль користувача, який розміщує відео, його попередні посилання.
Twitter повідомляє, що вдався до цього кроку у зв'язку з тиском користувачів, а заходи було розроблено на основі опитування 6500 осіб у всьому світі й консультацій з експертами та громадянською спільнотою.
Зміни набудуть чинності із 5 березня 2020 року.
3 лютого про боротьбу з фейками повідомив і відеохостинг YouTube. Напередодні виборів у США відеохостинг заявив у своєму блозі, що видалятиме будь-який контент, який було "технічно підправлено" або який зазнав маніпуляцій, вводячи користувача в оману щодо процесу голосування, або висував неправдиві твердження про кандидата.
25 листопада 2019 року міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський заявив, що 90% українців не можуть відрізнити фейк від правди.