Telegram запустив відеодзвінки в месенджері

Поки відеодзвінки доступні лише для користувачів Android
Фото: EPA

Команда Telegram повідомила, що запускає альфа-версію відеодзвінків у застосунку для Android.

Месенджер Telegram офіційно запустив функцію відеодзвінків. Про це 14 серпня повідомили у пресслужбі компанії.

Поки функція доступна тільки для користувачів Android, але незабаром з'явиться й на iOS, повідомляють у релізі.

"2020 рік засвідчив, що світ потребує надійних інструментів для відеозв'язку, і сьогодні ми запускаємо альфа-версію відеодзвінків у застосунку для Android (на iOS дзвінки стануть доступними, щойно це буде можливо)", – ідеться в повідомленні.

У компанії зазначили, що для відеодзвінка потрібно натиснути кнопку зі значком камери у профілі користувача. Під час розмови можна перемикатися між голосовим дзвінком та відеодзвінком, а також переписуватися в чатах – для цього відеодзвінок можна згорнути в невелике вікно в кутку екрана.

Для захисту даних у відеодзвінках використовують кінцеве, або наскрізне, шифрування.

"Щоб переконатися, що з'єднання безпечне, просто порівняйте чотири емодзі, які бачите на екрані ви та ваш співрозмовник: якщо символи збігаються, дзвінок надійно захищено шифруванням, яке використовують для таємних чатів і голосових дзвінків", – зазначила команда Telegram.

Вона також пояснила, чому функція відеодзвінків поки не доступна користувачам iOS. За інформацією Telegram, це сталося через те, що модератори Apple не встигли вчасно перевірити нову версію програми.

Функцію дзвінка в месенджері Telegram додали в березні 2017 року. Усі дзвінки зашифровано. До цього в Telegram були доступними тільки звичайні повідомлення та смс. У липні 2020 року повідомляли про запуск можливості здійснювати відеодзвінки в тестовому режимі.

Telegram – безкоштовний месенджер. Його розробив засновник соціальної мережі "ВКонтакте" росіянин Павло Дуров. Перший клієнт Telegram для пристроїв на платформі iOS презентували 14 серпня 2013 року. Кількість активних користувачів сервісу станом на квітень 2020-го становило понад 400 млн осіб.