Telegram погодився розкривати спецслужбам дані користувачів, підозрюваних у тероризмі
Інформацію про передання даних користувачів Telegram спецслужбам оприлюднюватимуть раз на півроку на спеціальному каналі.
Месенджер Telegram змінив політику конфіденційності, додавши туди пункт про можливість передавати спецслужбам інформацію про людей, підозрюваних у тероризмі, якщо на це є відповідне рішення суду. Про це повідомляють на сайті месенджера.
"У разі, якщо Telegram дістає судове розпорядження, яке підтверджує, що вас підозрюють у тероризмі, то ми можемо розкрити вашу IP-адресу та номер телефону відповідним спецслужбам. Наразі таких ситуацій не було", – ідеться в пункті 8.3 політики конфіденційності месенджера.
У Telegram зазначають, що якщо такий випадок станеться, то інформацію про це буде опубліковано на спеціальному каналі, куди щопівроку викладатимуть звіти про звернення спецслужб.
Керівник міжнародної правозахисної групи "Агора" Павло Чиков, юристи якої представляють компанію в судах, заявив "Интерфаксу", що зміна політики конфіденційності Telegram не означає, що месенджер надаватиме ключі для дешифрування повідомлень.
Він підкреслив, що "питання про переписку як було, так і залишається недоторканним".
Чиков додав, що зміна політики конфіденційності месенджера – не поступка Telegram владі, а пропозиція юридичного балансу між інтересами національної безпеки та збереженням таємниці приватної переписки.
У середині квітня у Росії заблокували Telegram за рішенням Таганського суду Москви. Це сталося після того, як месенджер відмовився передати російським спецслужбам ключі шифрування від переписки користувачів.
Під блокування потрапили мільйони IP-адрес сторонніх сервісів, хостинг яких використовує месенджер, зокрема компаній Amazon і Google, але повністю обмежити доступ до додатка на території РФ не вдалося.
Засновник і власник месенджера Павло Дуров закликав російських користувачів не видаляти і не встановлювати заново Telegram. Він пообіцяв, що месенджер буде використовувати вмонтовані методи обходу блокувань.
Цього року кількість активних користувачів Telegram сягла 200 млн осіб, повідомляла прес-служба компанії.