Верховний суд РФ відхилив апеляцію Telegram
Розглянувши скаргу Telegram, Верховний суд РФ залишив чинним наказ ФСБ щодо процедури передання службі ключів дешифрування повідомлень.
9 серпня Верховний суд РФ відмовився задовольнити апеляцію Telegram на рішення, яким визнали законним наказ ФСБ щодо процедури передання службі ключів дешифрування повідомлень месенджера. Про це повідомляє "Интерфакс".
Отже, суд залишив без змін своє рішення від 20 березня.
Мова йде про наказ ФСБ за 19 липня 2016 року, який представники Telegram вважають незаконним через порушення "захисту таємниці приватного життя".
16 жовтня 2017 року мировий суд судової ділянки 383 Міщанського району Москви оштрафував Telegram Messenger LLP (Лондон) за відмову месенджера виконати запит ФСБ щодо надання інформації для декодування повідомлень користувачів. Засновник Telegram Павло Дуров пообіцяв оскаржити це рішення.
6 квітня 2018 року Роскомнагляд звернувся до Таганського районного суду Москви з вимогою обмежити доступ на території РФ до месенджера Telegram у зв'язку з невиконанням вимог ФСБ.
16 квітня Роскомнагляд почав блокувати доступ до Telegram на території РФ. Під блокування також потрапили IP-адреси компаній Amazon і Google, хостинг яких використовує месенджер. Від таких дій регулятора постраждало 400 інтернет-ресурсів.
Дуров закликав російських користувачів не видаляти і не перевстановлювати Telegram. Він пообіцяв, що месенджер буде використовувати вбудовані методи обходу блокувань, які не потребують дій користувачів. Водночас він визнав, що не гарантує доступності сервісу без використання віртуальних приватних мереж (VPN).
28 квітня російський інтернет-омбудсмен Дмитро Марінічев визнав, що Telegram заблокувати неможливо.
Юристи Telegram оскаржили рішення Таганського суду щодо блокування месенджера на території Росії. Про це 13 травня повідомив "Ведомостям" адвокат "Агоры" Раміль Ахметгалієв. Він зазначив, що Роскомнагляд може тільки виконувати судові рішення щодо обмеження доступу, а звернувшись до суду, вийшов за межі своїх повноважень. Ахметгалієв додав, що суд, який задовольнив позов Роскомнагляду, грубо порушив процесуальне законодавство.
9 травня ЄСПЛ зареєстрував скаргу Telegram на штраф 800 тис. руб. (приблизно $13 тис.), який наклали на месенджер за відмову надати ФСБ ключі дешифрування.