Точність – 94%. Мозковий імплантат трансформував думки паралізованого чоловіка в текст

Завдяки системі імплантатів у мозку чоловік зміг передавати думки

Фото: depositphotos.com

Імплантат, вживлений у мозок паралізованого чоловіка, трансформував його думки з точністю 94% завдяки новій технології, що з високою точністю переводить уявний почерк людини в реальний текст. Про це 8 листопада повідомляє Science Alert.

Чоловіка паралізувало нижче від шиї після травми спинного мозку 2007 року. Завдяки системі вживленим у мозок імплантатам, що трансформують його уявний почерк у реальний текст, він зміг передавати свої думки.

Під час експерименту хворого попросили уявити, ніби він пише уявною ручкою на такому самому аркуші паперу. Коли він це робив, електроди, імплантовані в кору мозку, записували сигнали його мозкової активності, які потім інтерпретувалися алгоритмами, запущеними на зовнішньому комп'ютері, і розшифровували траєкторію руху пера.

Під час тестування чоловікові вдалося досягти швидкості написання 90 символів за хвилину (приблизно 18 слів) з точністю приблизно 94% (до 99% за ввімкненої автокорекції).

Контекст:

Мозковий імплантат – пристрій, який вводять у порожнину черепа і який взаємодіє з головним мозком людини.

Усі відомі на сьогодні пристрої, що взаємодіють з головним мозком людини, забезпечують введення або виведення інформації, проте не здатні робити це одночасно і не мають функції опрацювання інформації.

У лютому 2021 року співзасновник американської космічної компанії SpaceX Ілон Маск повідомив про успішне вживлення імплантату мавпі в череп фахівцями Neuralink.

У квітні цього року Маск показав мавпу, яка грає на комп'ютері в пінг-понг "силою думки".

Маск створив стартап Neuralink, який займається розробленням мозкових чипів, 2017 року. 2019-го стартап провів презентацію, де повідомив про перші кроки в розробленні чипів для комунікації мозку та комп'ютера.

У серпні минулого року видання Mashable писало про успішне чипування свиней фахівцями Neuralink. Інженери вживили імплантат у мозок тварин та вилучили його без шкоди їхнього здоров'я. За допомогою чипа вчені змогли стежити за активністю тактильних та смакових центрів мозку тварини.