Цукерберг написав про плани Facebook: орієнтується на молодь, називає TikTok сильним конкурентом, робить ставку на "метасвіт"

За словами Цукерберга, майже 3,6 млрд людей активно користуються одним або кількома сервісами компанії Facebook
Фото: EPA
Компанія Facebook найближчими роками перебудує свою роботу з розрахунком на молоду аудиторію. Про це заявив 26 жовтня гендиректор компанії Марк Цукерберг.

Він зазначив, що історично молоді люди віком від 18 до 29 років були "міцною базою" застосунків компанії, але за останнє десятиліття їхня аудиторія значно розширилася. За цей час конкуренція у цій сфері стала набагато гострішою "особливо зі зростанням популярності iMessage від Apple і нещодавнім зльотом TikTok", Цукерберг охарактеризував його як одного з найефективніших конкурентів компанії, з якими будь-коли стикався Facebook.

Facebook має знову акцентувати на розвитку своїх застосунків, до яких входить також соціальна мережа Instagram і Whatsapp, на молодих користувачах, а не намагатися залучити максимально велику аудиторію, вважає Цукерберг.

"Ми перепрофілюємо наші команди, щоб служити дороговказом для молоді, а не оптимізувати роботу для більшої кількості людей похилого віку", – заявив очільник компанії.

Він зазначив, що для повного здійснення цього переходу знадобляться роки, але він вважає це правильним підходом до побудови спільноти та компанії у довгостроковій перспективі.

За словами Цукерберга, майже 3,6 млрд людей активно користуються одним або кількома сервісами компанії Facebook.

"Як і прогнозували, цього кварталу ми зіткнулися з обмеженням доходів, зокрема через зміни Apple, які не лише негативно впливають на наш бізнес, а й на мільйони малих підприємств, які і без того переживають тяжкі для економіки часи", – заявив лідер Facebook.

Він повідомив, що компанія планує інвестувати у підрозділ Facebook Reality Labs, який займається розробленням "метасвіту", $10 млрд лише у 2021 році.

"Я вважаю цю роботу критично важливою для нашої місії, тому що створення відчуття присутності – ніби ви перебуваєте поряд з іншою людиною – це "святий Грааль" соціальної взаємодії в інтернеті. Протягом наступного десятиліття ці нові платформи розпочнуть відкривати доступ до того досвіду, який я хотів створити ще до того, як започаткував Facebook", – розповів Цукерберг.

На нинішньому етапі, за його словами, йдеться про створення продуктів VR та AR, нової операційної системи та моделі розроблення, платформи цифрової комерції, студії контенту та соціальної платформи. У планах – "досягти мільярда людей і сотень мільярдів доларів цифрової комерції цього десятиліття".

Контекст:

Facebook – найбільша соціальна мережа у світі. Заява Цукерберга пролунала на тлі публікацій "архіву Facebook" – низка американських ЗМІ цієї осені оприлюднила матеріали на основі внутрішніх документів Facebook, які передала їм Гауген. Цей проєкт дістав назву Facebook Papers. Видання The Wall Street Journal публікувало документи із середини вересня, у жовтні до нього приєдналися The New York Times, The Washington Post, Politico, CNN, The Verge, Associated Press, Bloomberg та інші.

Ексспівробітниця Facebook Френсіс Гауген 5 жовтня виступила на слуханні у Сенаті США та звинуватила Facebook у негативному впливі на дітей та ігноруванні загроз користувачам заради прибутку.

Сам Цукерберг назвав її твердження "нелогічними" та "безглуздими", а публікацію документів – "скоординованими зусиллями", спрямованими на те, щоб обмовити Facebook.