Адміністративний апеляційний суд підтвердив недійсність акта перевірки Міноборони у справі "Трейд Коммодіті"
Адвокат Віталій Касько заявив, що зруйновано єдиний доказ, на якому ґрунтувалося кримінальне провадження НАБУ про розкрадання в Міністерстві оборони під час закупівлі палива в комерційної структури.
Адміністративний апеляційний суд 27 вересня залишив чинним рішення суду першої інстанції, який визнав недійсним акт Державної аудиторської служби про перевірку Міністерства оборони України, повідомляє ТСН. Цей акт фігурує у кримінальному провадженні у справі про корупцію в Міноборони під час закупівлі палива.
"Апеляційні скарги Національного антикорупційного бюро України та Державної аудиторської служби України залишити без задоволення, а рішення Окружного адміністративного суду від 14 березня 2015 року – без змін", – цитує суддю редакція.
Адвокат відповідача Віталій Касько вважає, що тепер справа не має перспективи в суді.
"По суті, зруйновано єдиний доказ, на якому ґрунтувалося кримінальне провадження НАБУ щодо так званого розкрадання палива, розкрадання грошей під час купівлі палива Міністерством оборони у комерційної структури", – переконаний юрист.
За версією слідства, під час закупівлі палива у компанії "Трейд Коммодіті" чиновники міністерства завдали держбюджету збитків на суму 149 млн грн. Серед підозрюваних – заступник глави Міноборони Ігор Павловський і керівник департаменту держзакупівель відомства Володимир Гулєвич.
Схема нібито полягала в угоді міністерства з компанією "Трейд Коммодіті", яка під час торгів запропонувала найнижчу на той момент ціну. Через зростання цін на українському та світовому ринках було ухвалено рішення змінити ціну, що не суперечить законодавству, зазначав Касько. І навіть після зміни ціни, як уточнював адвокат, ціна на паливо від "Трейд Коммодіті" була найнижчою на ринку держзакупівель і була на 10% нижчою від ціни, за якою закуповували паливо в Національному антикорупційному бюро.
НАБУ оголосило про завершення досудового слідства у цій справі 28 березня 2018 року.
Гулєвич у суді заявив, що навіть якби знав, що його через цю закупівлю палива відсторонять від посади, заарештують його самого і все майно сім'ї, то все одно підписав би контракти.
"Справжній злочин – це залишити без пального армію, яка воює, тобто поставити під реальну загрозу боєготовність і життя товаришів по службі", – упевнений полковник.