Адвокат Германа розповів, що його підзахисному пропонували знайти людей, які раз на місяць підривали б поліцейську машину
Коли до підозрюваного в організації замаху на російського журналіста Аркадія Бабченка Бориса Германа звернувся начебто замовник замаху В'ячеслав Пивоварник, питання про вбивство журналіста не стояло, зазначив адвокат Германа Євгеній Солодко.
Коли В'ячеслав Пивоварник, якого називають замовником замаху на російського журналіста Аркадія Бабченка, вперше після своєї втечі в РФ звернувся до підозрюваного в організації замаху Бориса Германа, мова йшла про державний переворот в Україні. Про це адвокат Германа Євгеній Солодко повідомив 9 червня "Громадському радіо".
На запитання, про що саме той каже, адвокат відповів: "Вчинення різних дій, але питання вбивства Бабченка на той момент не стояло. Питання полягало у формуванні певного пулу коштів, у формуванні складів зброї тощо".
"Боря казав, що Пивоварник запропонував займатися різними нісенітницями: зміна влади в Україні, запропонував пошукати українських чиновників для того, щоб вони разом із сім'ями переїхали в Москву, щоб потім дискредитувати чинну владу у світових засобах масової інформації. Запропонував знайти бандформування для терористичних актів, зокрема на румунському кордоні, запропонував знайти серед колишніх ветеранів АТО людей, які були б готові здійснювати теракти, раз на місяць пострілом із гранатомета підривати поліцейську машину", – сказав Солодко.
За його словами, Служба безпеки України (СБУ) "не спромоглася жодного разу допитати Бориса", хоча клопотання про допит подавали.
29 травня правоохоронні органи України повідомили, що Бабченка, який покинув Росію на початку 2017 року, було застрелено на порозі своєї квартири в Києві. 30 травня стало відомо, що вбивство журналіста – інсценування в межах спецоперації СБУ.
У СБУ заявили, що для замаху на Бабченка спецслужби РФ завербували громадянина України Г. і заплатили йому $40 тис. За словами Грицака, $10 тис. організатор залишив собі, 30 тис. збирався заплатити виконавцю. Германа затримали 30 травня в Києві.
31 травня Шевченківський райсуд Києва обрав для Германа запобіжний захід у вигляді утримання під вартою на 60 діб без права на заставу. Під час засідання він заявив, що співпрацював із контррозвідкою України. У Службі зовнішньої розвідки України заявили, що він не мав і не має до неї жодного стосунку.
Герман також є фігурантом справи про підробку документів, яка призвела до зміни складу учасників ТОВ "Шмайсер". У 2016 році його обвинуватили в незаконному зберіганні та продажу вогнепальної зброї.