Андріївська церква залишається у власності держави, після реставрації її буде відкрито для відвідувань – заповідник "Софія Київська"

Андріївську церкву було побудовано 1754 року
Фото: Андріївська Церква / Facebook

У Національному заповіднику "Софія Київська" заявили, що Андріївська церква залишиться на балансі заповідника, весь штат і далі продовжуватиме свою роботу з охорони пам'ятки. 18 жовтня Верховна Рада ухвалила закон про передання церкви в користування Вселенському патріархату.

Андріївську церкву після реставрації буде відкрито для відвідувань, заявила прес-служба Національного заповідника "Софія Київська" 18 жовтня у Facebook.

"Андріївська церква залишається у власності держави і надалі перебуватиме на балансі Національного заповідника "Софія Київська". Реставрацію Андріївської церкви буде продовжено до її повного завершення. Весь штат пам'яткоохоронців Національного заповідника буде і надалі продовжувати свою роботу, виконуючи вимоги пам’яткоохоронного законодавства", – ідеться в повідомленні.

Також зазначено, що адміністрація заповідника укладе договір із представниками Вселенського патріархату про користування церквою згідно із чинним українським законодавством.

"Андріївська церква після завершення реставрації буде знову відкрита для відвідувань. Національний заповідник "Софія Київська" має достатній досвід співпраці із представниками церков різних конфесій (Кирилівська церква, Тепла Софія), щоб забезпечити гідне існування нашої пам'ятки – Андріївської церкви", – додали у прес-службі.

Андріївську церкву було побудовано 1754 року в Києві за проектом архітектора Бартоломео Растреллі. На сьогодні це чинний храм Української автокефальної православної церкви.

18 жовтня Верховна Рада підтримала закон про передання Андріївської церкви в постійне користування Вселенському патріархату.

Президент України Петро Порошенко зазначив у пояснювальній записці до документа, що потрібно "сприяти процесу утворення в Україні єдиної помісної православної церкви та створити умови для виконання екзархами Вселенського патріархату їхніх функцій в Україні".

Синод Вселенського патріархату 11 жовтня скасував рішення 1686 року про передання української церкви в управління Московського патріархату, а також оголосив, що розпочинає процес надання автокефалії українській церкві. Найближчим часом відбудеться об'єднавчий собор українських православних церков – Київського патріархату, Московського патріархату та Української автокефальної православної церкви, на якому буде обрано предстоятеля єдиної помісної церкви. Саме він має отримати томос про автокефалію УПЦ. В УПЦ КП очікують, що це відбудеться у листопаді.

Предстоятель УПЦ КП Філарет уважає, що не менше ніж 10 ієрархів Московського патріархату вже готові перейти в об'єднану церкву.