Антикризовий штаб у Харкові очолив Ярославський
До складу Харківського антикризового штабу, який має вживати заходів для протидії поширенню коронавірусу, увійшли харківський міський голова Геннадій Кернес та голова облдержадміністрації Олексій Кучер, очолив штаб власник і президент групи DCH Олександр Ярославський.
За підсумками вчорашньої наради в Офісі президента, де представники влади й великого бізнесу обговорювали заходи з боротьби з поширенням коронавірусу в Україні, в Харкові було створено антикризовий штаб, який очолив власник і президент групи DCH Олександр Ярославський, повідомляє "РБК-Україна".
У штаб увійшли мер Харкова Геннадій Кернес та голова облдержадміністрації Олексій Кучер, зазначає агентство.
"РБК-Україна" нагадує, що найбагатша людина Азії, китайський підприємець, засновник компанії Alibaba Group Джек Ма і власник DCH Олександр Ярославський організовують постачання в Україну тест-систем для діагностики коронавірусу на $80 млн. Тест-системи для 1 млн осіб будуть в Україні вже в суботу, заявив президент України Володимир Зеленський.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними ВООЗ на 17 березня, коронавірусом інфіковано 173 344 людини в більш ніж 150 країнах, 7019 осіб померли. Більшість хворих – 81 116 людей – жителі Китаю.
В Україні станом на 16 березня підтверджено сім випадків зараження коронавірусом (чотири з них – у Чернівецькій області, два – в Києві), одна із хворих, 71-річна жителька Житомирської області, померла. За кордоном від COVID-19 померла одна українка (вона жила і працювала в Італії), ще шістьох лікують.
Із 18 березня Зеленський дав доручення посилити карантинні заходи у країні через поширення коронавірусу й зупинити всі внутрішні залізничні, авіа- та автобусні перевезення, а також закрити метрополітени.
Кабмін України доручив Міністерству охорони здоров'я забезпечити тимчасове припинення планових операцій і госпіталізацій та перепрофілювання медичних закладів для приймання й лікування інфікованих коронавірусом людей у важких станах. Верховна Рада ухвалила 17 березня низку законопроєктів, пов'язаних із пандемією, зокрема запропонувала ввести адміністративну і кримінальну відповідальність за порушення правил обсервації, а також за умисне зараження коронавірусом COVID-19.