Аслунд: З Авеном і Фрідманом у мене дружні стосунки. Я знаю їх більше ніж 20 років
Старший науковий співробітник Atlantic Council, шведсько-американський економіст Андерс Аслунд в інтерв'ю головному редакторові видання "ГОРДОН" Олесі Бацман зазначив, що його дружба з російськими мільярдерами Михайлом Фрідманом і Петром Авеном не заважає роботі над антиросійськими санкціями.
Старший науковий співробітник Atlantic Council, шведсько-американський економіст Андерс Аслунд підтвердив в ефірі програми "БАЦМАН" головного редактора видання "ГОРДОН" Олесі Бацман на каналі "112 Україна", що, будучи лобістом антиросійських санкцій, має "дружні стосунки" з мільярдерами з РФ Михайлом Фрідманом і Петром Авеном.
Він розповів, що познайомився з Авеном у 1989 році, "вже тоді він не був бідним студентом".
"Я працював дипломатом у шведському посольстві в Москві з 1984-го до 1987 року. Зустрічався з усіма головними економістами Радянського Союзу. Потім підтримував зв'язок із ними. З Авеном познайомився через Олександра Шохіна (російський економіст, на початку 90-х тричі був віце-прем'єром РФ. – "ГОРДОН"). Із Шохіним знайомий із 1987 року. Тобто вони всі – мої старі друзі", – зауважив Аслунд.
За словами економіста, із Фрідманом він познайомився трохи пізніше.
"Я знаю їх більше ніж 20 років", – зазначив він.
Аслунд підтвердив, що на нещодавній закритій дискусії про антиросійські санкції, організованій в Atlantic Council у Вашингтоні, від Росії були саме Фрідман і Авен.
"Я просто організував приватну вечерю в Atlantic Council... Я і раніше кілька разів улаштовував. Вони дуже розумні, цікаві люди. Не йшлося про антиросійські санкції", – сказав він.
Економіст зазначив, що розмовляли тоді про те, як російська економіка виглядає під час санкцій. Хто із відомих американців був присутній під час цього, Алсунд говорити відмовився.
Він не вважає, що в його дружбі з російськими мільярдерами є конфлікт інтересів.
Аслунд: Війна в Україні обходиться Росії в $45 млрд у рік. Читайте повну версію інтерв'ю
Щодо Росії було введено економічні санкції Сполученими Штатами, Євросоюзом та деякими іншими країнами навесні 2014 року, після того як РФ анексувала український півострів Крим і почала військову агресію на сході України. Санкційні пакети кілька разів розширювали і посилювали.