Бацман: Конспірологи не вірять в існування коронавірусу, панікери вважають, що помре пів земної кулі. Істина посередині
Українцям потрібно робити свідомий вибір між здоров'ям і звичним способом життя, і карантин для цього – абсолютно логічний захід, заявила головна редакторка видання "ГОРДОН" Олеся Бацман.
У темі про пандемію нового коронавірусу визначальною є інформаційна робота із суспільством, заявила в ефірі програми "Право на владу" на телеканалі "1+1" 12 березня головна редакторка видання "ГОРДОН" Олеся Бацман.
"Наше суспільство сьогодні поділилося на дві великі категорії. Першу категорію людей можна назвати конспірологами. Вони взагалі не вірять у те, що є якийсь коронавірус, вони вважають, що це все придумали світові залаштунки, світовий якийсь уряд, який робить це тільки для того, щоб збанкрутіли великі корпорації і щоб задешево скупити пів світу. Друга група людей – це панікери, це ті, хто вважає, що коронавірус скрізь, що потрібно не просто сісти на карантин, а надягати маску навіть у квартирі, що помре пів земної кулі, і Україна та українська влада нічого не зможуть із цим зробити, бо весь світ узагалі не зможе нічого з цим зробити. Потрібно говорити про те, що істина, як завжди, посередині. Не мають рації ні ті, ні інші", – наголосила журналістка.
Вона закликала українців свідомо підійти до питання обмежень на час загрози розповсюдження вірусу.
"Карантин – це правильний і абсолютно логічний захід, яка запроваджено сьогодні, і карантин – це не тільки відповідальність влади, карантин – це відповідальність, зокрема, українських громадян. І це передусім відповідальність наша з вами. Чому? Тому що коли ми сидимо на карантині, втрачає економіка, втрачає наш із вами комфорт, ми втрачаємо якісь речі, до яких ми звикли. І нам здається – чому це потрібно робити? Ось ще ж в Україні взагалі цього немає, навіщо ми будемо чимось жертвувати? Але тут ми маємо робити вибір, на шальках терезів у кожного українського громадянина – власне здоров'я, дітей, батьків або ж гаманець і зручність. І сьогодні ми маємо вибрати – здоров'я чи гаманець. Мені здається, що потрібно вибирати здоров'я, тому що якщо в нас буде здоров'я, то гроші можна заробити", – заявила Бацман.
Журналістка зазначила, що захистити здоров'я і врятувати життя можуть прості речі.
"Дуже важливо мати всім нам інструкцію, що робити людині, якщо вона бачить, що захворіла, якщо в неї є симптоми – висока температура, сухий кашель тощо. У жодному разі не треба бігти в лікарню, поширюючи в такий спосіб імовірну хворобу і заражаючи на шляху всіх кого можна і сидячи в черзі. Потрібно сісти на самоізоляцію і передусім зателефонувати своєму сімейному лікарю. Але не у всіх є контракт, не всі це зробили, тому, якщо у вас немає або ви не можете дотелефонуватися, потрібно зателефонувати до 103. Після спілкування до вас приїздить "швидка", зараз на це "швидкі" приїздять. Після того як лікарі "швидкої" обстежують людину, вони ухвалюють рішення, чи потрібно її класти в інфекційну лікарню. І вже там візьмуть зразки, щоб зробити аналізи, і тоді людину вже лікують", – пояснила вона.
Головред "ГОРДОН" розповіла, що карантин дає змогу системі охорони здоров'я впоратися з потоком пацієнтів.
"Карантин допомагає мінімізувати кількість одночасно захворілих. Для чого? Для того, щоб система охорони здоров'я – а в нас вона, звісно, не порівнянна ні з Італією, ні із Францією, ні зі США, зрозуміло, що ми маємо її покращувати, і зараз це не найсильніша структура – щоб система охорони здоров'я змогла впоратися з одночасною кількістю захворілих. І щоб не було "свічки", коли – умовно – ті самі апарати ШВЛ знадобляться, не дай бог, комусь, щоб цих людей було, умовно кажучи, двоє, а не 200, і щоб їх урятували. Ось для цього потрібен карантин. Плюс знову ж важлива історія: якщо є хворий, підтверджений випадок – після цього починається епідеміологічне розслідування: він розповідає, де він був учора, із ким спілкувався. І якщо в нас немає карантину, то він розповідає: позавчора я був на концерті такому-то, учора був на конференції, де було 500 осіб, а раніше я був ще в якомусь публічному великому місці. І як далі ти дізнаєшся, що з цими людьми робити? Якщо в нас карантин – то це зовсім інша історія", – сказала журналістка.
Поширення коронавірусної інфекції COVID-19 почалося у грудні 2019 року в китайському Ухані. 11 березня 2020 року ВООЗ оголосила поширення коронавірусу пандемією.
Кабінет Міністрів 11 березня запровадив карантин по всій Україні, щоб запобігти ймовірному розповсюдженню коронавірусної інфекції. Обмежувальні заходи почали діяти 12 березня і триватимуть три тижні – до 3 квітня.
В Україні станом на 12 березня зафіксовано три випадки зараження коронавірусом.
13 березня Рада національної безпеки і оборони збереться на засідання щодо закриття кордонів через загрозу коронавірусу.