Бацман – журналістці NewsOne: Ті, хто вас бив і кидав яйця, били своє власне майбутнє і право на демократію
Вирішувати, хто журналіст, а хто провокатор або агент Кремля, має суд, а не активісти-мітингувальники, заявила головний редактор інтернет-видання "ГОРДОН" Олеся Бацман.
Насильство щодо журналістів неприпустиме, оскільки демократичну державу неможливо побудувати без вільних ЗМІ, заявила головний редактор видання "ГОРДОН" 19 вересня в ефірі програми "Великий Вечір" на телеканалі NewsOne.
Так вона прокоментувала напад на журналістку телеканала NewsOne Дарину Білеру на акції протесту під Генеральною прокуратурою 17 вересня.
"Не тому, що журналісти – це святі, яких не можна чіпати. А тому, що це ті люди, завдяки яким держава не перетворюється на диктатуру. І це мають розуміти абсолютно всі і у першу чергу – наш український народ. Ті, хто вас бив і кидав у вас яйця, – вони били не вас, вони били своє власне майбутнє, право на демократію, вільні чесні суди, на незаангажованих прокурорів, вони вбивали своє майбутнє", – звернулася Бацман до Білери.
Журналістка вважає, що організатори акції протесту мають висловити своє ставлення до інциденту.
"У цій ситуації постраждалі – всі українські журналісти в особі Дарини. А найцікавіше, що постраждали й українські націоналісти. Я не можу сказати, що це справжні патріоти – люди, які одягнули вишиванки, і я не знаю, за чиїм завданням або за якими мотивами – грошовими чи іншими – повністю дискредитують ідею українських націоналістів і патріотів, які реально люблять Україну. Що бачать глядачі на екрані? Що націоналісти і ті, хто любить Україну, поводяться таким ганебним чином. Ми розуміємо, що ці націоналісти так само люблять Україну, як я амброзію, на яку у мене алергія з дитинства. Мають бути заяви українських національних організацій, які зобов'язані висловити свою позицію з цього приводу", – заявила вона.
Головний редактор підкреслила, що захищати колег потрібно незалежно від того, чи поділяють інші журналісти їхню позицію і редакційну політику.
"Ми як видання "ГОРДОН" підтримуємо телеканал ZIK, коли йому складно, телеканал NewsOne, "Страну", інтернет-видання INSIDER, "Схеми" з "Радіо Свобода" – усіх тих журналістів, у яких починається якась зона турбулентності, пов'язана з їхніми відносинами із владою у тому числі. Ми підтримуємо їх не через те, що нам подобається редакційна політика всіх цих ЗМІ. Ми ставимося по-різному до різних видань, але це наша особиста справа. І коли сьогодні комусь не сподобалося, як працює, що пише і показує той чи інший ЗМІ, – до нього прийшли і його закрили, а всі інші промовчали, бо вважають, що "ми ж кращі, у нас інша редакційна політика, ми такі всі класні". Це може бути й правда. Але сьогодні прийдуть до цих, а завтра прийдуть до вас. Коли йдеться про тиск і про спроби насильства, однозначно потрібно на це реагувати дуже чітко і жорстко", – переконана журналістка.
Вирішувати, хто журналіст, а хто провокатор або агент країни-агресора, має суд, а не активісти-мітингувальники, вважає Бацман.
"Коли я у Facebook опублікувала ставлення до цього інциденту, у мене в коментарях запитали: "А як відрізнити журналіста від провокатора?" Ну як ви будете відрізняти? Я відповіла: напевно, можна відрізнити за звуком від удару голови журналіста об кулак мітингуючого активіста. Виходить, що інших способів немає? Сьогодні судити дуже складно і є реальний суд. Тому якщо комусь не подобається, і хтось уважає, що це агенти Кремля, рука Москви, люди, які ведуть гібридну війну, – то треба йти в суд й отримувати його рішення про те, що реально це так. І тільки тоді закривати ЗМІ", – підсумувала вона.
17 вересня біля будівлі Генеральної прокуратури України сталися сутички між силовиками і представниками націоналістичних рухів. Активісти протестували проти видання РФ громадянина цієї країни Тимура Тумгоєва.
Під час акції протесту напали на журналістку телеканала NewsOne Дарину Білеру. Невідома жінка підійшла до знімальної групи телеканала і вдарила журналістку по голові рукою.
Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом нападу на співробітника ЗМІ. Підозрювану в нападі на журналістку відпустили з поліції під особисте зобов'язання