Чернишов заявив, що березневих доплат медикам, які працюють із COVID-19, не виплатили у трьох областях України
Міністр розвитку громад і територій України Олексій Чернишов заявив, що в деяких регіонах медпрацівникам, які борються з коронавірусом, уже нараховують 300-відсоткові надбавки за квітень.
Міністр розвитку громад і територій України Олексій Чернишов під час наради з питань запобігання поширенню коронавірусу заявив, що 300-відсоткові доплати за березень медикам, які працюють із COVID-19, виплатили майже в усіх областях країни. Про це 19 травня повідомляє сайт Офісу президента.
За словами Чернишова, наразі тільки у трьох регіонах не виплачено березневих надбавок медичним працівникам, які борються з коронавірусом.
Про які саме області йдеться – не уточнюють. Проте Чернишов запевнив, що це питання вони вирішать найближчими днями. Водночас деякі регіони, за його твердженням, уже розпочали виплати надбавок за квітень.
Також міністр зазначив, що до кінця тижня Кабінет Міністрів очікує на значне збільшення кількості укладених угод із Національною службою здоров'я, що необхідно для здійснення цих виплат.
18 травня міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявляв, що на 100% березневі надбавки медпрацівникам виплатили 14 областей України.
Міністр говорив, що регіонам виділили 905 млн грн медичної субвенції на доплати в розмірі 300% зарплати медикам за березень. За підрахунками МОЗ, 300% окладу мали отримати 5435 медичних працівників, на це було потрібно 181,6 млн грн. Степанов пояснював, що доплати передбачено для всіх без винятку медиків, які працювали з інфікованими коронавірусом пацієнтами (незалежно від того, скільки днів вони були на роботі), але практично в усіх регіонах місцева влада зробила нарахування медпрацівникам на підставі наказу Мінсоцполітики від 2003 року, де є фраза "за фактично відпрацьований час". У МОЗ вимагали виправити ситуацію.
Доплати медикам кілька разів обговорювали на нараді президента України Володимира Зеленського з представниками Кабінету Міністрів і місцевої влади. Президент заявив, що винних у затриманні виплат лікарям має бути покарано.
Станом на 19 травня коронавірус в Україні підтверджено у 18 876 осіб, 548 із них померли, а 5632 одужали.