Чорнобильську зону відчуження знову відкривають для туристів
На території зони відчуження дозволили проведення масових заходів за умови дотримання карантинних заходів, повідомили в Державному агентстві України з управління зоною відчуження.
Чорнобильську зону відчуження знову відкривають для туристів. Про це 29 травня повідомляє пресслужба Державного агенства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) на своїй сторінці у Facebook.
У ДАЗВ зазначили, що на території зони відчуження дозволяють проведення масових заходів, зокрема відвідування з метою ознайомлення з урахуванням чинних карантинних обмежень.
"Обов'язковими умовами відвідування зони відчуження є проходження температурного скринінгу під час посадки в автобус і на КПП "Дитятки", наявність у пасажирів масок або респіраторів, одноразових рукавичок та антисептичних засобів для оброблення рук, а також дотримання соціальної дистанції. До відвідування не допускатимуться особи, які мають температуру понад 37,2 ºС, а також ті, хто мають симптоми респіраторних захворювань. Якщо під час проведення температурного скрінінгу на КПП "Дитятки" буде зафіксовано підвищену температуру або виявлено особу з ознаками респіраторних захворювань, усю групу буде не допущено до зони відчуження", – ідеться в заяві.
У період адаптивного карантину діятиме тільки один маршрут: село Залісся, міста Чорнобиль та Прип'ять, об'єкт "Чорнобиль-2", село Копачі й оглядовий майданчик ЧАЕС. Чисельність груп для відвідування не може перевищувати 10 осіб. Рух груп здійснюватиметься за фіксованим графіком від моменту прибуття і до завершення візиту.
Також 4–5 червня проведуть престур для журналістів.
Унаслідок лісових пожеж, які тривали в Чорнобильській зоні відчуження у квітні 2020 року, повністю згоріло приблизно 30% туристичних локацій. Основні туристичні об'єкти (зокрема, міста Чорнобиль, Прип'ять, військове містечко Чорнобиль-2, у якому розташована станція радіолокації) не постраждали.
Аварія на Чорнобильській атомній електростанції у квітні 1986 року стала однією з найбільших промислових ядерних катастроф в історії. За міжнародною шкалою ядерних подій, прийнятою 1988 року, аварія на ЧАЕС – одна із двох, яку оцінили максимальним, сьомим, рівнем небезпеки. Порівнянна з нею за масштабами тільки катастрофа на японській АЕС "Фукусіма-1" 2011 року.
Останніми роками інтерес туристів до зони відчуження ЧАЕС постійно зростає. За даними Держагентства України з управління зоною відчуження, 2019 року Чорнобильську зону відчуження відвідало 124 тис. туристів. 2018-го – 72 тис., 2017 року – приблизно 50 тис. людей.