Геращенко заявив, що останні 30 років у лісах України не проводили робіт зі створення протипожежних просік
Після лісових пожеж у Київській та Житомирській областях Держлісагентству України потрібно терміново переглядати всю політику протипожежної безпеки в лісах та спрямовувати її не на боротьбу з наслідками лісових пожеж, а на запобігання їм. Таку думку висловив заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко.
Заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко на своїй сторінці у Facebook оприлюднив відео, як військова інженерна техніка БАТ-2 допомагає гасити масштабні лісові пожежі в Житомирській області й у Чорнобильській зоні відчуження.
"Завдання такої машини на танковому ходу – прокладати майже п'ятиметрову смугу з піску або глини, змітаючи все на своєму шляху, для того, щоб зупинити горіння лісової підстилки. Їхня робота дуже ефективна. Щоправда, серце обливається кров'ю, коли бачиш, як цьому доброму монстрові доводиться прокладати мінералізовані смуги в гущавині лісу, ламаючи на своєму шляху здорові дерева", – написав Геращенко 20 квітня.
Він зазначив, що останні 30 років у лісах України практично не проводили робіт зі створення спеціальних протипожежних просік, завдання яких – зупинити горіння лісу в певних кварталах, не даючи пожежі поширитися і набути катастрофічних розмірів.
"От чому зараз рятувальникам і військовим доводиться продиратися крізь гущавину, щоб зупинити пожежу й дати можливість під'їхати до місця гасіння легким пожежним машинам", – підкреслив чиновник.
Він висловив думку, що після цих пожеж Держлісагентству України потрібно терміново переглядати всю політику протипожежної безпеки в лісах та спрямовувати її не на боротьбу з наслідками лісових пожеж, а на запобігання їм.
"Це набагато дешевше і по-європейськи", – додав Геращенко.
За даними Державної екологічної інспекції, пожежа в Київській області спалахнула через підпал трави (згодом поліція затримала двох осіб, імовірно, причетних до підпалу). Вогонь у Житомирській області, як припустили в Держагентстві лісових ресурсів, виник через обрив високовольтних ліній під час урагану або підпал сухостою.
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що у відомстві створено спеціальну групу із протидії підпалам, а Національна гвардія розпочала антидиверсійну операцію в лісі.
Станом на ранок 21 квітня лісові пожежі в Житомирській області та Чорнобильській зоні тривають, до гасіння залучено понад 3 тис. осіб.