Глава Інституту нацпам'яті: Потрібно більше уваги зосередити на діалозі, комунікації, роботі з громадами
Директор Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович заявив, що не вважає діяльність свого попередника Володимира В'ятровича радикально неправильною, але має намір більше часу присвятити діалогу з громадянами країни.
Новий директор Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович в ефірі програми "Нині вже" на "Громадському" заявив, що його робота не буде "розворотом в інший бік", порівнюючи з попередником Володимиром В'ятровичем.
Після того як Дробович переміг у конкурсі на посаду глави інституту, В'ятрович розкритикував результати конкурсу. "Чергове неправильне кадрове рішення уряду в гуманітарній політиці. Це вже не помилка, а розворот в інший бік. У національній пам'яті може не лишитися місця для України та українців", – сказав він.
Дробович сказав, що можна було очікувати такої реакції, тому що В'ятрович із ним не знайомий. Крім того, В'ятрович багато зробив для інституту, тому "його реакція зрозуміла".
Новий директор заявив, що не згоден із формулюванням, що при ньому діяльність Інституту нацпам'яті "повернеться в інший бік".
"Кут нахилу є, усе-таки є реальність – є поле, і в цьому інформаційному полі багато хто оцінював інститут так, що потрібно більше уваги зосередити на діалозі, комунікації, роботи з громадами і так далі. Я чую ці оцінки й відповідно буду робити певні акценти", – зазначив Дробович.
Він не вважає, що за керівництва В’ятровича УІНП ішов у радикально неправильному напрямку, але має намір більше часу присвятити спілкуванню з громадянами.
"Дуже часто інститут здійснював декомунізацію виключно в рамках закону і процедур доволі цивілізованих, а послідовники дуже сильно перегинали палицю: починаючи з того, як ставилися до об'єктів радянської спадщини, у тому числі мистецької, закінчуючи тим, як подавалися перейменування. Наприклад, коли хтось під виглядом декомунізації намагався переназвати якісь об'єкти чи вулиці, які скоріше підпадають не під декомунізацію, а є спадком імперським, російським", – сказав Дробович.
Він сказав, що не заперечує проти перейменувань, однак вважає, що робити це треба за законом і "називати речі своїми іменами".
Дробович – кандидат філософських наук, дослідник міфології та сучасних комунікацій, член правління Молодіжної асоціації релігієзнавців. Також працює доцентом кафедри культурології Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова та експертом Інституту суспільно-економічних досліджень.
З березня 2014 року до вересня 2019 року інститутом керував В'ятрович. Оголосивши про відставку, він повідомляв, що має намір зайнятися більш творчою роботою. Після відмови від депутатського мандата Ірини Луценко В'ятрович став народним депутатом від "Європейської солідарності".
У конкурсі на посаду нового глави УІНП станом на 8 листопада залишалося восьмеро претендентів. Станом на 21 листопада їхня кількість скоротилася до двох: крім Дробовича, на цю посаду претендував заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень Василь Яблонський.