Глава МОЗ: Ми повинні розробити порядок реагування на інфекційні спалахи. На сьогодні цього немає
За словами міністерки охорони здоров'я України Зоряни Скалецької, у країні досі немає єдиної централізованої процедури реагування на спалахи інфекцій.
В Україні має бути розроблено порядок реагування на інфекційні спалахи, заявила на пресконференції 4 вересня міністерка охорони здоров'я України Зоряна Скалецька, передає кореспондент "ГОРДОН".
"Те, що на сьогодні вже очевидно, що потрібно робити, – перше, це стосується епідемій. Ми повинні підготувати, і на сьогодні цього немає, а це гостро стоїть перед осіннім сезоном, – це розробка порядку реагування на інфекційні спалахи, оскільки ми бачимо, що ситуація не має єдиної централізованої процедури", – сказала Скалецька.
Вона додала, що також необхідно зайнятися вакцинацією дорослого населення.
"Друге – це стосується вакцин... Закуплено було вакцини згідно з календарем, однак потрібно займатися питаннями вакцинування дорослих", – додала вона.
25 липня ексвиконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун говорила, що у країні стартує кампанія з вакцинації дорослих від дифтерії та правця. Лікар-педіатр Євген Комаровський заявляв, що в Україні недостатньо високий рівень захисту населення від дифтерії. У січні 2018 року педіатр стверджував, що після спалаху кору дифтерія в Україну "обов'язково прийде", і закликав українців зробити щеплення. Станом на кінець листопада 2018 року в Україні зареєстровано дев'ять випадків захворювання на дифтерію.
В Україні триває спалах кору. Всесвітня організація охорони здоров'я повідомляла, що кількість хворих на кір у Європі у 2018 році становила понад 82 тис. осіб, водночас найбільше хворих було в Україні. У 2018 році в Європі від кору померло 72 людини, з них 16 – на території України. У ВООЗ підкреслили, що причиною спалаху кору в Україні є низький рівень вакцинації.
У серпні 2019-го кількість хворих становила 57 482 особи і на 3 тис. перевищила підсумкові показники 2018 року, наголосили в МОЗ.
14 серпня Супрун говорила, що 46% хворих на кір – дорослі, вони теж мають вакцинуватися. "Ми плануємо підвищити рівень вакцинації дорослих, як і дітей", – додала вона.