Хайп чи необхідність: на форумі ICU дискутували про безперервну освіту Актуально

Із 2014 року ICU щорічно проводить Український фінансовий форум
Фото: Прес-служба ICU

На Українському фінансовому форумі 2019 обговорювали питання додаткової освіти для професіоналів та інвестиції в навчання.

28 листопада в Києві відбулася четверта й остання частина Українського фінансового форуму 2019 – конференція Academy Day. Дискусію вибудовували навколо питань додаткової освіти для професіоналів та інвестицій у навчання. Організаторами події стали група ICU та Kyiv School of Economics.

Керівники топових українських компаній, відомі чиновники і представники недержавного сектору обговорювали, чи потрібно здобувати все нову й нову освіту впродовж усього життя та чи впливає це якось на професійний успіх.

На думку засновника платформи онлайн-освіти Prometheus Івана Примаченка, людство нині перебуває лише на початку революції безперервного навчання.

"За різними оцінками, зараз приблизно 10% людей якісно навчається протягом усього життя. Але за кілька десятків років, завдяки стрімкому розвитку цифрової економіки і постійному зростанню кількості ресурсів для навчання, людина, яка не навчається протягом усього життя, утратить конкурентоспроможність", – зазначив він.

Керівник ICU Ventures Роман Нікітов зазначив, що працівники низки галузей, наприклад, сектору транспорту і перевезень, сфери адміністративних послуг, різного виробництва, уже перебувають у зоні ризику. Завдяки роботизації і прогресу штучного інтелекту їхня робота може незабаром не знадобитися. Тому їм критично важливо приділяти більше уваги постійній освіті.

"Цим людям потрібно ставати адаптивними. Те, чим ви успішно займаєтеся сьогодні, завтра може стати нерелевантним. Потрібно бути до цього готовим", – підкреслив глава напряму венчурних інвестицій групи ICU.

Ексзаступниця міністра економічного розвитку і торгівлі України, співзасновниця проєктів SheExports & Trade Research Center Наталія Микольська констатувала, що тренд безперервного навчання вже досяг України.

"У нас уже почався хайп на lifelong learning – привозять різних "експертів", усі навколо стають коучами. Однак більша частина цих заходів не має нічого спільного зі справжньою безперервною освітою. Я вважаю, що ми перебуваємо на певному піку, після якого люди почнуть фільтрувати якісний освітній продукт", – впевнена Наталія Микольська.

"Безперервна освіта кожного громадянина сприяє розвитку України загалом", – вважає Роман Нікітов із ICU. "Освіта – одна з форм інвестицій у себе. Наша країна – такий самий інвестиційний проєкт. Чим більше громадяни інвестують у себе, тим потужнішою буде наша країна", – підсумував він.


Довідка

Компанію ICU заснували в Україні у 2006 році Макар Пасенюк і Костянтин Стеценко, сьогодні вона є фінансовою групою з багатомільйонними активами в управлінні. Головним бізнесом групи є торгівля ОВДП, управління активами та супроводження інвестиційно-банківських операцій на ринках Центральної і Східної Європи. Із 2014 року ICU щорічно проводить Український фінансовий форум, який став головним економічним дискусійним майданчиком у країні.