Імунолог Волянський: Завдяки карантину з метою профілактики коронавірусу прискориться зниження рівня захворюваності на грип G

Волянський: Запроваджені карантинні заходи, безумовно, є виправданими
Фото: Андрій Волянський / Facebook

Сезон грипу в Україні вже добігає кінця, сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" лікар-імунолог, доктор медичних наук Андрій Волянський.

Завдяки карантину з метою профілактики коронавірусу в Україні прискориться зниження рівня захворюваності на грип, сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" лікар-імунолог, доктор медичних наук Андрій Волянський.

"Запроваджені карантинні заходи, безумовно, є виправданими. І, мабуть, вони допоможуть узяти ситуацію під контроль. Є деякі питання і в мене, і в більшості українців, хто контролюватиме кількість людей в автобусах і тролейбусах, у який спосіб зайвих виганятимуть, наскільки просто в умовах таких транспортних обмежень забезпечити поїздку на роботу тих людей, які зайняті на підприємствах критичної інфраструктури, поліцейських, медиків, працівників електростанцій, підприємств ЖКГ тощо. Не всі ж можуть у таксі їздити. У рішенні обмежити роботу метро є й позитивні сторони. По-перше, тому що в нас немає культури носити респіратор, а по-друге, у багатьох людей просто немає таких респіраторів для захисту. Але в будь-якому разі ці заходи треба було запроваджувати. Це відбулося вчасно. І протягом найближчих днів ми побачимо, як їх реалізовуватимуть. Потрібно було якісь рішення ухвалювати, думаю, у процесі їх можна модифікувати залежно від ситуації", – зазначив імунолог.

Він наголосив, що сезон грипу у країні добігає кінця.

"Сезон грипу вже добігає кінця, захворюваність поступово знижується. За останніми даними, в Україні протягом сезону від ускладнень грипу померло понад 60 осіб. У переважній більшості випадків це був грип А, тільки один випадок грипу В. Упродовж останніх п'яти-шести тижнів грип забирав по 8–10 життів. Можна припустити, що завдяки карантину з метою профілактики коронавірусу прискориться і зниження рівня захворюваності на грип. Тобто найближчим часом сезон грипу закінчиться", – резюмував Волянський.

Із 12 березня в Україні через поширення коронавірусної інфекції заборонили масові заходи і закрили навчальні заклади. Обмежувальні заходи триватимуть три тижні – до 3 квітня. Окрім того, у ніч на 16 березня Україна цілковито заборонила в'їзд на територію країни іноземним громадянам, а із 17 березня припинила авіаційне сполучення з іншими країнами. У багатьох містах країни також закрили торговельні центри, магазини (окрім продуктових та аптек), ресторани, кав'ярні й бари, спортивні зали, салони краси та нічні клуби.

Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 почався наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними ВООЗ, станом на 17 березня коронавірусом інфіковано 173 344 людини в понад 150 країнах, 7019 осіб померли. Найбільше хворих у Китаї (81 116 осіб) та Італії (27 980).

В Україні станом на 16 березня підтверджено сім випадків зараження коронавірусом (чотири з них – у Чернівецькій області, два – у Києві), одна із хворих, 71-річна жителька Житомирської області, померла.

За кордоном від COVID-19 померла одна українка (вона жила і працювала в Італії), ще вісьмох лікують.